Юристи порадили українцям доносити на курців у ресторанах

17 грудня 2012 в 16:21
Скаржитися на порушення закону про заборону куріння в ресторані треба адміністрації установи, а не сваритися безпосередньо з клієнтом. Експерти вважають, що люди повинні ще звикнути до заборони.
kurenie sigareti tabak-005.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Скаржитися на людей, що палять у заборонених місцях, треба в Державну інспекцію України з питань прав споживачів. Про це заявив директор інституту Медіа Права Тарас Шевченко.

«Важливо, щоб громадяни скаржилися в Держспоживстандарт, тому що без скарг дуже обмежені можливості контролю», - сказав Шевченко.

Він вважає, що в разі, коли порушення закону про заборону куріння відбувається в ресторані, то треба звернутися в адміністрацію установи, а не сваритися безпосередньо з клієнтом.

Директор Інституту Медіа Права також закликав «тендітних жінок не сваритися на зупинках зі стокілограмовими чоловіками». На думку Шевченка, має пройти якийсь час, щоб люди звикли.

У свою чергу координатор акції «За вільну від тютюнового диму Україну» Ганна Гопко поінформувала, що з січня в Києві і 10 областях почнеться перевірка дотримання закону про заборону куріння в громадських місцях.

Вона нагадала, що багато європейських країн повністю відмовилися від куріння в публічних місцях. Це Ірландія, Великобританія, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Ісландія, Естонія. Латвія, Литва, Бельгія, Франція, Іспанія, Кіпр, Угорщина, Мальта, Македонія, Словенія, Італія, Туреччина та Болгарія.

Як повідомлялося, 16 грудня в Україні набув чинності закон про заборону куріння в приміщеннях ресторанів, держустановах, а також на зупинках громадського транспорту.

Згідно з законом, забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння в приміщеннях підприємств, установ і організацій, в готелях, гуртожитках; в аеропортах і на вокзалах. Документ зобов'язує власників або орендарів відповідних приміщень відводити спеціальні місця для куріння, сукупна площа яких не повинна перевищувати 10% загальної площі відповідної будівлі або приміщення.

Читайте також:

Депутатів виженуть палити на мороз


Антитютюновий закон у дії: в кафе прибрали попільнички, клієнти йдуть


З сьогоднішнього дня заборонено палити в ресторанах і нічних клубах

Британські вчені з'ясували, що куріння в літньому віці знижує інтелект

За матеріалами: Укрінформ
Теги Соціум
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...