Топ Новини

ЮНЕСКО готова включити Почаївську лавру до списку світової спадщини

19 квітня 2012 в 05:26
Центр всесвітньої спадщини ЮНЕСКО заявив про готовність провести процес включення номінації Почаївської лаври до списку всесвітньої спадщини.
pochaev_lavra.jpg
nice-places.com

ЮНЕСКО готова почати процедуру включення Почаївської лаври до списку світової спадщини у разі офіційного звернення з боку української влади. Про це йдеться у відповіді цієї міжнародної організації на звернення голови політради «Нашої України» Валентина Наливайченка про необхідність захисту Почаївської лаври.

Наливайченко переконаний, що українська громадськість повинна почати чинити тиск на уряд для включення Почаївської лаври до списку світової спадщини. «Якщо цього не зробить нинішня влада, об'єднана опозиція, яка прийде до нового парламенту, зробить все необхідне, щоб Почаївською лаврою займалася міжнародна організація ЮНЕСКО. Лавра має бути національною святинею і зберігатися у світовій духовній скарбниці. Зробимо все для цього. Дії нинішнього режиму ведуть до втрати духовності і суперечать міжнародним цивілізованим підходам і стандартам», - зазначив він.

Нагадаємо, у січні 2012 року Наливайченко надіслав до ЮНЕСКО лист про унікальний пам'ятник світової культури - Почаївську лавру. У листі підкреслювалося, що Лаврі загрожує як неконтрольоване користування будівлями, що може призвести до втрати історичної спадщини, так і можливе обмеження для охочих відвідати пам'ятник за конфесійною ознакою.

Окрім того, у травні 2011 року відповідне звернення було направлено В.Наливайченком і щодо фундаментів Десятинної церкви у Києві.

У той же час, окрім готовності ЮНЕСКО, для початку процедури включення номінації Почаївської лаври до списку світової спадщини український уряд має офіційно ініціювати цей процес.

Читайте також:

Львів можуть виключити зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

ЮНЕСКО поповнило список нематеріальної культурної спадщини людства

ЮНЕСКО тепер буде знати всю правду про знищення Києва

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...