Топ Новини

Ясіра Арафата могли отруїти полонієм

4 липня 2012 в 05:45
З'явилася нова версія смерті палестинського лідера Ясіра Арафата. За результатами журналістського розслідування було встановлено, що він міг померти в результаті радіоактивного опромінення полонієм.
arafat.jpg
lenta.ru

Колишній палестинський лідер Ясір Арафат міг померти в результаті радіоактивного опромінення полонієм, повідомив катарський супутниковий телеканал «Аль-Джазіра».

Телеканал провів багатомісячне журналістське розслідування, яке, можливо, свідчить про те, що колишній палестинський лідер був убитий.

Арафат помер у грудні 2004 року у військовому госпіталі під Парижем, куди він був доставлений у важкому стані зі своєї резиденції на Західному березі річки Йордан. Відсутність достовірної інформації про причини смерті Арафата породило чутки про його можливе отруєння. Проте численні аналізи, які проводили медики з різних країн, не виявили в його крові будь-яких відомих отрут.

З ініціативи журналістів катарського телеканалу, авторитетний швейцарський інститут радіофізики в Лозанні провів дослідження особистих речей Арафата, якими він користувався перед смертю. Мова йде, зокрема, про його одяг, шапку, зубну щітку. Дослідження показали, що в речах колишнього палестинського лідера, а також у його крові, сечі і поті було підвищений вміст радіоактивного елемента полонію-210, який і міг спровокувати різке і нез'ясоване досі погіршення стану здоров'я 75-річного політика.

У свою чергу медики заявляють, що їм потрібні для аналізів зразки кісток і землі з могили Арафата. Якщо ці аналізи також покажуть підвищений вміст полонію, то можна буде говорити про те, що Арафат дійсно був отруєний.

Вдова колишнього палестинського лідера Суха вже звернулася до Палестинської національної адміністрації з проханням провести ексгумацію.

Ясір Арафат довгі роки боровся за незалежність палестинського народу. Він був першим головою Палестинської національної адміністрації, який очолював рух опору ФАТХ і Організацію звільнення Палестини.

За своє життя Арафат пережив кілька замахів з боку ізраїльських спецслужб.

Читайте також:

Ісландія офіційно визнала незалежність Палестини

«Фатх» і ХАМАС змогли домовитися лише через півроку після офіційного примирення

Нетаньяху: Ізраїль і Палестина можуть здивувати світ і укласти мирну угоду

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...