Топ Новини

Янукович ветував закон про сурогатне материнство

2 листопада 2012 в 13:05
Янукович запропонував Раді закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмежень у використанні допоміжних репродуктивних технологій" відхилити.
aljazeera.jpg
surrogate-mother.ru

 

Президент України Віктор Янукович повернув зі своїми пропозиціями закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмежень у використанні допоміжних репродуктивних технологій" для повторного розгляду Верховною Радою.
 
Як повідомляється на сайті президента України в п'ятницю, запропонований парламентом закон не визначає перелік обставин, за яких жінці протипоказано застосування таких технологій, і вік жінки, з якого до неї можуть бути застосовані допоміжні репродуктивні технології, в той час, як чинною частиною першою статті 48 Основ законодавства України про охорону здоров'я визначено вік жінки із застосування штучного запліднення та імплантації ембріона.
 
Також у запропонованому законі немає визначення таких понять як "замісна (сурогатна) мати", "генетичний зв'язок дитини з замінною (сурогатною) матір'ю", "метод замінного сурогатного материнства", "допоміжні репродуктивні технології".
 
Крім цього законом передбачається, що порядок вирішення питання застосування допоміжних репродуктивних технологій щодо жінки, вік якої перевищує 51 рік, а також порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій і перелік документів, що подаються особами для їх застосування, встановлюються Кабінетом міністрів України. А це суперечить чинному законодавству, згідно з яким застосування штучного запліднення та імплантація ембріона здійснюється за умовами і в порядку, встановленими центральним органом виконавчої влади в сфері охорони здоров'я.
 
"Таким чином, створюється внутрішня конкуренція між нормами однієї статті щодо суб'єкта, який встановлює порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій", - наголошується в пропозиції Януковича.
 
"Такий підхід не відповідає принципам визначеності і недвозначності правових норм. Наслідком цього може бути неоднакове застосування відповідних норм, необмеженість їх трактування у правозастосовній практиці, порушення прав і свобод громадян, стосовно яких застосовуються допоміжні репродуктивні технології, а тому Закон не може бути підтримано" , - наголошується в пропозиції президента.
 
Враховуючи ці обставини, Янукович пропонує закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмежень у використанні допоміжних репродуктивних технологій" відхилити.
 
Як повідомлялося, 16 жовтня Рада встановила обмеження у використанні сурогатного материнства в Україні.
 
Закон встановлював, що у разі перенесення в організм іншої жінки ембріона людини, зачатого подружньою парою або одним з подружжя, батьками такої дитини є подружня пара, що зачала його.
 
Крім того, законом встановлювалося, що сурогатне материнство може застосовуватися тільки у відношенні громадян України або іноземців - громадян тих країн, в яких такий метод репродуктивних технологій не заборонений законом.
 
Читайте також:
 
 
 
 
 
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...