Топ Новини

Янукович: Культурна спадщина важливіша за будівництво висоток і ТРЦ

11 листопада 2011 в 11:58
Законодавство України про збереження культурної спадщини вимагає комплексного вдосконалення. Зокрема це стосується захисту цінних історичних об'єктів в умовах активізації нового будівництва.
cult_dom_architek_architect)=_DSC2199_650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це у черговий раз заявив президент України Віктор Янукович під час чергового засідання Громадської гуманітарної ради в Києві у п'ятницю, 11 листопада.

«Законодавством має бути чітко визначено пріоритетність вимог охорони культурної спадщини над містобудівною діяльністю.
Має бути передбачено необхідний обсяг правових, організаційних, фінансових, економічних, наукових та інших засобів для її охорони», - сказав голова держави.

Президент також наголосив: обсяг охорони та збереження об'єктів культурної спадщини принципово повинні визначатися не тільки інтересами будівельників, а й принципами ратифікованих Україною Конвенцій.

«Саме таку позицію необхідно враховувати при визначенні пріоритетів державної політики та підготов
ці відповідних змін до національного законодавства», - сказав В.Янукович.

Нагадаємо, раніше В.Янукович вже не раз заявляв, що в Україні має бути запроваджено регулювання містобудівної діяльності, яке виключило б можливість будівництва хмарочосів в історичних частинах міст.

«Ми з вами маємо домогтися того, аби, врешті-решт, навести тут порядок. Але мова не йде про якийсь мораторій або повну заборону на будівництво у буферних зонах, адже реставрація пам'яток та створення туристично-готельної та музейної інфраструктури - невід'ємна частина будівельної діяльності. Тут є велика різниця між руйнуванням і реставрацією, збереженням і використанням», - сказав він.

За словами В.Януковича, багато країн світу пройшли процеси реставрації пам'яток, і завдяки цьому спадщина цих країн збереглася досі.

При цьому президент поклав персональну відповідальність за збереження архітектурних об'єктів особисто на керівників місцевих органів влади.

Нагадаємо, раніше КМДА надала список із восьми будівельних об'єктів, які міська влада вважає найбільш резонансними. Зведення цих об'єктів може бути припинено, а будівлі демонтовано. Але заборонити будівництво можна тільки у разі виплати компенсацій забудовникам на суму близько 1 млрд грн, а у міста таких коштів немає.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...