Топ Новини

Волонтерів з ЄС позбавили права працювати в Україні

18 жовтня 2012 в 08:01
Про критичну ситуацію з діяльністю волонтерів, які приїздять в Україну з ЄС для безкоштовної роботи в соціальних програмах, повідомили представники організацій, що працюють в цій галузі. Причиною труднощів є зміни в Законі "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", що набули чинності навесні.
euroflag eurosouz 5226092818_d91ff639bb_o.jpg
Europen Parliament/P.Naj-Oleari

Україна де-юре позбавила європейських волонтерів можливості працювати на своїй території. 17 жовтня країну терміново покинули перший волонтер, котрий одержав припис про незаконне перебування. У Європейському союзі сподіваються, що українська влада вирішить цю проблему, пише "Коммерсантъ-Украина".

Волонтери ж відзначають, що ситуація дійшла до межі, хоча для її вирішення достатньо однієї постанови Кабміну.

Про критичну ситуацію з діяльністю волонтерів, які приїздять в Україну з ЄС для безкоштовної роботи в соціальних програмах, повідомили представники організацій, що працюють у цій галузі. "Україна є єдиною державою у сфері діяльності Європейської волонтерської служби, де ми не можемо зареєструвати волонтерів", - розповіла інформаційний представник програми ЄС "Молодь в дії" Оксана Бондар

Причиною труднощів є зміни в Законі "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", що набули чинності, відповідно до яких міграційна служба вимагає від них лист "державного органу, відповідального за виконання волонтерських програм, або волонтерської організації". Однак законодавець не врахував, що в Україні немає органу, відповідального за роботу волонтерів, а також немає юридичної можливості зареєструвати організацію як волонтерську.

- Депутати віддали СБУ право вирішувати, впускати чи не впускати в Україну іноземців

Спочатку міграційна служба погоджувалася реєструвати волонтерів без пред'явлення довідки неіснуючого органу на підставі дипломатичної ноти представництва ЄС, проте влітку перейшла до дослівного виконання закону. «У нас просто відмовляються приймати документи, а якщо приймають - через місяць повертають з відмовою», - поскаржилася Ольга Собченко, координатор проектів Донецького молодіжного дебатного центру.

Волонтери, які отримали відмову в реєстрації, повинні залишити країну протягом місяця. Вчора закінчився термін для першого з них - шведа Акселя Нордфельда. Він займався соціальною роботою з молоддю віддалених районів Донецька, зокрема планував створення дитячої музичної групи.  «Громадянин Нордфельд знаходиться на території України з порушенням правил перебування іноземних громадян і підлягає притягненню до адміністративної відповідальності», - йдеться у виданому йому приписі. «Не розумію, чим я завинив, я адже не порушував законів. Незважаючи на складнощі, я планую повернутися і завершити свою програму», - сказав він перед тим, як покинути країну.

"Ми знаємо про цю проблему і сподіваємося, що скоро вдасться її вирішити спільно з українською владою", - заявив прес-секретар представництва ЄС в Україні Давид Стулік. Тим часом у МЗС, який є контактним органом представництва ЄС в уряді, не визнають існування проблеми. " "На початку року після зміни нашої візової політики були нарікання, але ми виправили всі недоліки. Якби дійсно були труднощі, то надходили б і скарги, а їх останні півроку не було", - розповів заступник голови МЗС Андрій Олефіров, який курирує департамент консульської служби.

В організаціях, які приймають волонтерів, здивовані позицією влади і відзначають, що для вирішення проблеми достатньо постанови уряду, яка поклала б роботу з волонтерами на будь-який існуючий держорган. Поки ж європейцям доводиться регулярно повертатися до країн ЄС або продовжувати роботу, ігноруючи приписи влади. «Але при перетині кордону, окрім штрафу, волонтерам може бути поставлений в паспорт штамп про те, що їм заборонено в'їзд в Україну на кілька місяців або років», - попереджає Оксана Бондар.

Читайте також:

В Україні нелегально працюють як мінімум 200 тис. іноземців

Євросоюз почав розслідування проти країн, які відмовляють українцям у видачі віз

ЄС підтвердив, що не висував Україні вимог про відставку уряду

Посол Євросоюзу не знайшов в Україні ознак цензури

Євродепутат вважає, що візи для українців потрібно вблагати незалежно від виборів

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...