Топ Новини

Володимир визнав наявність у церкви "розколів і протистоянь"

8 лютого 2012 в 08:46
Голова Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) митрополит Володимир залишив за собою право керувати столичною єпархією і під час хвороби. Тим самим він виступив проти рішення Священного синоду, який ухвалив, що до одужання предстоятеля керувати Київською кафедрою буде намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло.
vladimir_mitropolit_sabodan_upcmp.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Вчора голова УПЦ МП митрополит Київський і всія України Володимир (Сабодан), що проходить курс лікування, звернувся до настоятеля Києво-Печерської лаври митрополита Павла (Лебедя) і учасників зборів Київської єпархії з листом, пізніше опублікованим на сайті УПЦ МП. У ньому першоієрарх відкрито визнає наявність у церкви "розколів і протистоянь", зазначаючи, що "на жаль, до всіх цих негараздів (зовнішніх впливів на церкву) додаються внутрішні чвари", цитує видання «Коммерсант-Украина».

Митрополит Володимир своїм листом фактично скасував рішення синоду. "Спасибі Священному синоду за надану нам допомогу в управлінні Київською єпархією. Залишаю за собою право бути керуючим Київської кафедри", - йдеться в листі митрополита.

"Хто хоче між вами бути першим, хай буде вам слугою". Живіть і дійте за Євангелієм, відкинувши фарисейську гординю", - завершує свій лист глава УПЦ МП.

В Українській православній церкві Київського патріархату (УПЦ КП) вважають, що «це відповідь митрополита Володимира на рішення синоду і заяву глави Російської православної церкви про тимчасову недієздатність митрополита Володимира, яку патріарх Кирило зробив під час прийому з нагоди річниці своєї інтронізації".

"Ми є свідками боротьби всередині УПЦ МП". "Митрополит Володимир, який 20 років зберігав єдність церкви та її незалежність від Москви, бачить, що деякі завзяті митрополити хочуть все це зруйнувати, і намагається не допустити такого розвитку подій", - секретар Священного синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря).

Лист митрополита став його першою публічною реакцією на рішення, прийняті у кінці січня Священним синодом.

Нагадаємо, тоді було вирішено скасувати раніше створену комісію з трьох архієреїв, яка під час хвороби митрополита колегіально керувала Київською єпархією, і передати цю функцію в одноосібне ведення митрополита Павла. Опитані "Коммерсантом" експерти висловили впевненість в тому, що таким чином кілька архієреїв УПЦ МП прагнуть усунути від управління церквою митрополита Володимира і його близьке оточення. !
zn

Читайте також:

Митрополит Володимир фактично відсторонений від управління УПЦ

Агафангел хоче забрати владу у митрополита Володимира

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...