Топ Новини

Воду з запахом дусту в Донецьку визнали придатною до вживання

2 серпня 2012 в 07:44
Запах дусту у водопровідній воді з'явився від синьо-зелених водоростей. У Донецькій СЕС заявили, що видалити запах неможливо, проте він «не несе загрози для життя і здоров'я населення.
voda_kran_vanna.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Донецька обласна санітарно-епідеміологічна станція заявляє, що водопровідна вода, яка у Донецьку, Горлівці, Єнакієвому, Краматорську та інших містах області останнім часом набула специфічного запаху, не несе загрози здоров'ю людей.

Про це сказано в повідомленні обласної СЕС.

За даними СЕС, у зв'язку із установленими аномально високими рівнями температур в річці Сіверський Донець, яка є основним джерелом питного водопостачання Донецької області, впав рівень води.

З метою поповнення її водності з 11 липня в річку почало здійснюватися тимчасове скидання води із Краснопавлівського водосховища, яка містить велику кількість синьо-зелених водоростей різного видового складу.

Окремим водоростям (афанізоменон, анабена) цього водоймища властивий запах дусту - затхлий, застійний, болотний, - який, відповідно, передався у питну воду.

Фахівці зацікавлених служб області, як зазначається, вживають заходів, у тому числі технологічного характеру, для запобігання потрапляння водоростей у питну воду і видалення запахів.

"Але через вкрай бурхливий розвиток водоростей повністю видалити неприємний запах з питної води, на жаль, поки неможливо... (Але) Наявність у воді неприємного запаху не становить загрози для життя і здоров'я населення", - повідомляє СЕС.

За даними лабораторій, відхилення якості питної води за мікробіологічними і санітарно-хімічними (окрім запаху) показниками не зареєстровано.

Втім, як зазначає СЕС, з огляду на наявність неприємного запаху у воді, для питних потреб можна рекомендувати вживати воду фасовану, природну або доочищену з роздрібної мережі, яка відпускається в тару споживачів.

Питну ж воду з міського водопроводу СЕС рекомендує відстоювати.

Читайте також:

СЕС заборонила купатися у всіх водоймах Києва

Реформування СЕС призведе до погіршення епідемічної ситуації

В Єнакієве перед візитом Януковича купили машину для прибирання вулиці за 2,4 мільйони

Держінспекція з цін рекомендує зменшити квартплату для жителів Донецька

 

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...