Водіїв можуть заарештувати за відмову передати ДАІшнику документи

15 серпня 2011 в 09:43
Відмову передати в руки інспектора ДАІ документи водія можуть трактувати як злісну непокору працівникам міліції.

Про це свідчить відповідь управління ДАІ Києва на запит видання «Дорожній контроль».

Як відомо, зміни до законодавства, які передбачали скасування техогляду, також передбачають скасування обов'язок водія передавати інспектору ДАІ права та реєстраційний документ на автомобіль. Згідно із законом, тепер їх досить лише пред'явити.

У публікації наголошено, що стаття 126 адміністративного кодексу передбачає відповідальність за відмову водія пред'явити для перевірки документи працівнику ДАІ.

Однак у міліції вирішили трактувати непередачу документів не тільки за статтею 126 адміністративного кодексу, а й за статтею 185 - злісна непокора законному розпорядженню працівника міліції.

Санкція цієї статті передбачає накладання штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян, або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

«Відповідь ДАІ - це така жахлива юридична дурість, що коментувати її грамотному юристові просто огидно. Річ у тім, що згідно з Конституцією громадянина не можна притягнути двічі до юридичної відповідальності за одне правопорушення», - йдеться в публікації.

Крім того, як відзначає видання, на сайті Управління ДАІ МВС також  з'явився проект змін до правил дорожнього руху, яким пропонують зробити таку редакцію правил:

а) пред'явити, а в разі виникнення підозри щодо підробки, передати для перевірки документи, зазначені в пункті 2.1.

«На практиці це буде так - вас зупиняють, кажуть що у вас підроблені права, ви не даєте їх у руки, вас затримують у РВВС, садять на 3 доби, встановлюють що права справжні, вибачаються та відпускають», - йдеться в публікації.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...