Топ Новини

Видавці зазначають, що книг українською мовою стало менше

5 вересня 2012 в 12:32
Кількість виданих найменувань книг українською мовою за рік зменшилася на 15%. Загальні тиражі українських книг при цьому не зменшуються за рахунок збільшення фінансування на видання шкільних підручників.

Президент Асоціації книговидавців Олександр Афонін заявляє, що в 2012 році кількість виданих найменувань книг українською мовою зменшилася на 15% у порівнянні з показниками минулого року.

«На тиражі книговидавці виходять ті самі, але основною причиною цього є не зростання так званої «загальнодоступної книги», тобто книжки, яка йде на ринок, а за рахунок збільшення фінансування на видання підручників для загальноосвітньої школи», - сказав Афонін.

- Тиражі книг російською мовою зросли на 75%

За його словами, друк української книги цього року підтримали окремі обласні адміністрації, виділивши кошти, щоб закупити книги для шкільних бібліотек.

Як відомо, напередодні прем'єр Микола Азаров заявив, що цього року спостерігається зростання накладів україномовних видань.

За його словами, в 2012 році, в порівнянні з 2011-м, зростання тиражу україномовних видань склало 166%, також уряд виділяє кошти на фінансування українських фільмів.

«Багато говориться про те, що нібито у нас має місце утиск української мови. Я дуже добре знаю ситуацію за останні 10 років і можу чітко сказати, що тільки в роки роботи уряду Віктора Януковича і зараз, коли керую урядом я, на розвиток української культури виділяються кошти в рази більші, ніж під час найбільш націоналістичних урядів», - сказав він в ході зустрічі з письменником Андрій Курковим.

Як повідомили раніше, згідно з даними, які оприлюднила Книжкова палата України імені Івана Федорова, тиражі книг і брошур російською мовою в 2012 році зросли на 75,8%, українською мовою - на 28,6%.

Читайте також:

Азаров пояснив, як в Україні не утискають українську мову

У Донецьку українською мовою будуть навчатися лише 26,5% першокласників

Нацрада впевнена, що деякі телеканали перейдуть на російську

Бюлетені на загальноукраїнських виборах будуть тільки українською

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...