Від сьогодні починається астрономічна зима, а світловий день буде найкоротшим у році

21 грудня 2012 в 14:14
Саме від сьогодні світловий день поступово буде збільшуватися, а в день літнього сонцестояння - 21 червня - він буде найдовшим у році. Традиційно момент зимового сонцестояння приймається за початок астрономічної зими, а момент літнього сонцестояння - за початок астрономічного літа.
_солнцестояние.jpg
ruschinaclub.ru

Від сьогодні, 21 грудня, починається астрономічна зима, а світловий день буде найкоротшим у році - світлий час доби триватиме 7 годин 24 хвилини.

Сьогодні, у день зимового сонцестояння, планета Земля отримує найменшу кількість сонячного тепла, а влада зими перемагає остаточно.

Саме з сьогоднішнього дня світловий день поступово буде збільшуватися, а в день літнього сонцестояння - 21 червня - він буде найдовшим у році.

Традиційно момент зимового сонцестояння приймається за початок астрономічної зими, а момент літнього сонцестояння - за початок астрономічного літа.

У період сонцестояння центр Сонця проходить або через найпівнічнішу точку екліптики, яка має нахил +23 ° 27 `(точка літнього сонцестояння), або через найпівденнішу її точку, яка має нахил - 23 ° 27` (точка зимового сонцестояння).

У році два сонцестояння - зимове й літнє. У північній півкулі зимове сонцестояння відбувається 21 або 22 грудня, і тоді спостерігається найкоротший день (і найдовша ніч), а літнє - 20 або 21 червня, і тоді спостерігається найкоротша ніч (і найдовший день). У південній півкулі на зазначені дати припадають, відповідно, літнє і зимове сонцестояння.

Читайте також:

Третина українців вірять в кінець світу

Метеорологи пообіцяли на 21 грудня замість кінця світу хвилю похолодання

Вчені дізналися, яким буде кінець світу

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...