Топ Новини

Вчителі нарікають, що в очах суспільства вони нерідко представляються невдахами

5 жовтня 2012 в 13:44
Професійне свято працівників сфери освіти традиційно відзначається у першу неділю жовтня. Напередодні Дня вчителя освітяни поділилися з DT.UA роздумами про свою професію, її місце в суспільстві і ставлення до неї держави.
shkola_parti_klass_uchebniki.jpg
president.gov.ua

Вчителі нарікають, що в очах суспільства вони нерідко представляються невдахами, які не вміють заробляти гроші. Таку думку «Дзеркалу тижня. Україна» висловила викладач Ірина Мегедь.

«У сучасному безвідповідальному суспільстві саме місіонерство вчителя ставиться під сумнів. Повага до нього свідомо розхитується, оскільки його подають і сприймають як звичайного найманого працівника. Хоча він один з небагатьох, хто продовжує відповідати», - вважає педагог.
 
На її думку, «для держави вчителя дуже часто «государеві карлики», вони завжди всім винні і винні миттєво».
 
Мегедь впевнена, що зміни, що відбуваються в школі, могли б кардинально поліпшити ситуацію в освіті, якби вчитель мав право голосу при введенні хоч якихось змін у навчальний процес.
 
У той же час, її колега Леонід Стеценко вважає, що можливість виконати свою місію є у всіх. Але можливість і здатність - це різні поняття.
 
«Зрозуміло, що будь-які війни - політичні, економічні, збройні - виграють або програють не політики, економісти чи генерали, а шкільні вчителі. Учитель сам повинен бути економістом - тоді його учні здатні будуть підняти економіку і своєї сім'ї, і своєї держави. Учитель сам повинен бути політиком - тоді його учні не стануть ігнорувати вибори, а їх політичний вибір не буде залежати від реклами або кілограма гречки. Учитель сам повинен бути генералом - і тоді його учні будуть готові встати на захист своєї Вітчизни. Але всі ці речі можливі тільки за умови глибокої моральності самого вчителя», - впевнений педагог.
 
У свою чергу директор гімназії Віктор Громовий вважає, що вчитель може допомогти дитині отримати знання, але не дати їх.
 
«Коли мені як директору гімназії батьки говорили, що хотіли б мені« віддати дитину», я жартував: навіщо мені ваша дитина, у мене своїх троє, тому залиште його собі ... а от допомогти йому отримати освіту можемо ми разом, об'єднавши зусилля сім'ї та школи. Дати ж знання ми не можемо, ваша дитина їх може тільки отримати з нашою допомогою», - впевнений педагог.
 
Докладніше читайте в матеріалі «Дорогий надії» в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».
 
Читайте також:
 
 
 
 
За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...