Топ Новини

Вчені вважають, що Леніна було отруєно

7 травня 2012 в 09:38
Вчені не виключають, що Ленін помер у результаті отруєння. За кілька годин до смерті політик був активним і розмовляв, що зовсім не відповідає класичним проявам інсульту.
Lenin-on-a-soviet-propaga-001.jpg
guardian.co.uk

Вчені вважають, що Володимир Ленін помер у результаті отруєння. Причини смерті першого радянського лідера намагалися встановити американський невролог Гаррі Вінтерс і російський історик Лев Лур'є. Вони подали результати роботи на щорічній конференції, присвяченій смерті різних історичних діячів, у Медичній школі при Мерілендському університеті.

Ленін помер 21 січня 1924 року у віці 53 років. Згідно з офіційним висновком, він страждав на атеросклероз судин головного мозку. Причинами смерті політика називають порушення кровопостачання мозку і крововилив у м'яку оболонку органу (інсульт).

За словами Лур'є, стан Леніна погіршувався поступово. У 1921 році він переніс інсульт, в результаті чого права половина його тіла була паралізована. Тим не менш, історик вважає, що радянському лідерові вдалося відновитися після інсульту, і на початку 1924 року він зміг вирушити на полювання.

Вивчивши історію хвороби Леніна та протокол розтину його тіла, Вінтерс зробив висновок, що за кілька годин до смерті політик був активним і розмовляв. Однак безпосередньо перед смертю він переніс серію судомних нападів. На думку невролога, це не схоже на класичні прояви інсульту.

Вінтер також з'ясував, що в ході патологоанатомічного дослідження тіла Леніна не була проведена токсикологічна експертиза. У зв'язку з цим автори доповіді припустили, що радянський політичний діяч був отруєний.

Читайте також:

Дід Леніна був українським євреєм

У РПЦ запропонували перевірити роботи Леніна на екстремізм

Індійці спалили опудало Путіна на знак помсти за мумію Леніна

 

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...