Вчені довели, що алкоголем неможливо «залити» горе

5 вересня 2012 в 09:25
Непитущі люди швидше за питущих забувають неприємні трагічні моменти в житті. Алкоголь змушує людину пам'ятати неприємні відчуття, пережиті в складній ситуації.
476cb2ad.jpg
weblinks.ru

Вчені у Сполучених Штатах довели, що «заливати горе» немає сенсу, тому що алкоголь тільки посилює травматичний досвід. Дослідження показало, що зловживання не допомагає забути, а змушує повторно прокручувати в голові трагедію.

Якщо людина, яка не п'є, переживе якусь травму, будь то аварія, смерть близької людини або насильство, то вона швидше зможе забути і відновитися, ніж та, що п'є.

Експерименти проводилися на мишах. Місяць одній групі мишей давали алкоголь, а іншій ні. Потім всіх піддослідних били невеликим розрядом струму, який супроводжувався певним звуком.

Після цього удари струмом припинили і просто повторювали звук. «Тверезі» миші набагато швидше забули свій травматичний досвід і перестали боятися цього звуку. А «п'яні» ще дуже довго щоразу з острахом завмирали, асоціюючи звук із болем.

Подібне явище спостерігається у пацієнтів з посттравматичним стресовим розладом, які не можуть подолати страх, навіть перебуваючи у безпечній ситуації.

Читайте також:

Всіх українських школярів будуть допитувати про алкоголь і наркотики

Податкова вимагає від виробників горілки і цигарок терміново «вийти з тіні»

Британські підлітки п’ють найбільше в Європі. Українці — на 22-му місці

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...