Топ Новини

В Японії оголосили про холодну зупинку реакторів на «Фукусімі»

16 грудня 2011 в 11:45
Всі три проблемні реактори аварійної АЕС «Фукусіма-1» приведено у стан холодної зупинки. Таким чином, ситуацію на АЕС вдалося стабілізувати через 280 днів після аварії. Про це сьогодні повідомив прем'єр-міністр Японії Йосіхіко Нода.

Фахівцям компанії-оператора АЕС Tokyo Electric Power Co (TEPCO) вдалося налагодити стабільну систему охолодження внутрішніх частин реакторів і знизити температуру в них до необхідного рівня нижче 100 градусів Цельсія. Рівень радіації біля кордонів території станції нижче 1 мілізіверта на рік, що є нормою для звичайної людини. Тепер ліквідатори можуть приступити до наступного етапу довгострокової ліквідації наслідків аварії на «Фукусімі-1».

Як повідомлялося, багато експертів побоюються, що японський уряд проголошує про взяття ситуації під контроль тільки для того, щоб приборкати наростаюче народне обурення у зв'язку з цією катастрофою, і що це може відволікти увагу від загроз безпеки реакторів.

Також Нода відзначив, що холодна зупинка реакторів дозволить уряду країни розглянути можливість скорочення 20-кілометрової зони відчуження навколо АЕС.

Як повідомили напередодні японські ЗМІ, міністерство промисловості Японії, урядова комісія з питань ядерної енергетики і TEPCO вже підготували новий розклад етапів ліквідації аварії. Відповідно до оновленого плану після холодної зупинки аварійних реакторів фахівці почнуть підготовку до вилучення відпрацьованих паливних стрижнів зі спеціальних басейнів, розташованих над реакторами. Ця операція пройде у період з 2012 по 2015 рік.

Початок найбільш складного етапу ліквідації наслідків аварії АЕС — вилучення ядерного палива з реакторів, що розплавилися, планується не раніше, ніж через десять років. Саме вилучення палива займе приблизно 25 років, після чого ще 5 років фахівці TEPCO будуть демонтувати будівлі реакторів та інші споруди на території станції.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...