Топ Новини

В Японії назвали відповідальних за катастрофу на "Фукусіма"

26 грудня 2011 в 20:18
Комісія з розслідування причин аварії на атомній електростанції "Фукусіма-1" оприлюднила попередні результати своєї роботи, повідомляє Reuters.

Згідно з висновками експертів, важкі наслідки аварії були викликані нездатністю керівників кризового штабу налагодити чітку взаємодію з керівництвом країни. Через це під час кризи раз у раз приймалися із запізненням і помилкові рішення, що, в свою чергу, не дозволило впоратися з аварією швидше і з меншою шкодою.

Крім того, комісія звинуватила керівництво Tepco - компанії-оператора АЕС - у нехтуванні ризиками. У ході розслідування з'ясувалося, що ще в 2008 році компанія на підставі тестів знала про тяжкі наслідки цунамі вище 15 метрів для "Фукусіма-1", однак не стала нічого робити, вважаючи, що така хвиля просто не може виникнути.

Цунамі, вдарило по Японії 11 березня 2011 року, в деяких місцях перевищувало 20 метрів.

Комісія також звинуватила державного регулятора в атомній сфері в тому, що співробітники цього відомства також знали про результати досліджень Tepco про цунамі, але не стали вимагати від компанії звести додаткові захисні споруди.

Як очікується, остаточну версію доповіді про причини аварії, дії чиновників і фахівців з ліквідації її наслідків комісія опублікує влітку 2012 року.

Землетрус і цунамі в Японії на початку весни стали причиною найбільшої аварії на атомній електростанції "Фукусіма-1". Тоді через відмову генераторів припинила працювати система охолодження реакторів, що призвело до перегріву і оплавлення паливних стрижнів.

У результаті в атмосферу потрапила велика кількість радіації, через що аварійна АЕС припинила роботу, а всі місцеві жителі були евакуйовані. Очікується, що на деактивацію територій, прилеглих до "Фукусіма-1" піде декілька десятиліть.

 

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...