Топ Новини

В Україні скасовано акредитацію для іноземних журналістів

20 травня 2011 в 06:51
З моменту набуття чинності нового закону про інформацію іноземні журналісти можуть вільно працювати в Україні без попередньої акредитації в МЗС.

«Обмеження для іноземних журналістів наступають лише у разі відвідання заходів в органах державної влади», - повідомив спікер міністерства закордонних справ України Олександр Дікусаров.

Він зазначив, що згідно з новим законом, міністерства і відомства мають право вимагати попередньої акредитації представників ЗМІ, незалежно від їх громадянства.

Скасування акредитації для іноземних журналістів «є актом доброї волі і має отримати виключно позитивне ставлення», вважає координатор лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут. Він сподівається, що це буде стимулювати присутність іноземних ЗМІ в Україні. Експерт не вважає великою проблемою необхідність акредитації на окремі заходи в органах влади. І.Когут сказав, що «для трансформації відносин преси з владою потрібен певний час».

Координатор лабораторії законодавчих ініціатив закликав з розумінням сприймати неготовність влади забезпечити повністю відкритий доступ преси до інформаційних ресурсів, але визнав, що «це не демократично».

На відміну від І.Когута, лідер Комітету «Рівність можливостей» Олександр Чекмишев нагадав, що за президентства Віктора Ющенка вже було розроблено рекомендаційний порядок вільного доступу журналістів на офіційні заходи за європейським зразком. Але, продовжив експерт, за останній рік і президентська прес-служба, і відповідні структури на місцевому рівні почали використовувати інструмент акредитації для відмови в доступі до офіційних заходів незалежним журналістам і працівникам опозиційних ЗМІ з посиланням на нестачу місця. На думку О.Чекмишева, це суперечить заявам можновладців про відданість запровадженню європейських стандартів і є «пошуком способів щодо обмеження в доступі до інформації і журналістів, і громадськості».

Нагадаємо, 9 травня набрав чинності закон України «Про доступ до публічної інформації».

3 лютого Янукович підписав закон
про доступ до публічної інформації та про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення доступу до публічної інформації, які парламент прийняв 13 січня.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...