В Україні нелегально працюють як мінімум 200 тис. іноземців

30 серпня 2012 в 14:31
Більше 90% іноземців працюють на приватних підприємствах у сфері торгівлі, нерухомості, будівництва та у переробній промисловості.
rabota_diplom_trudovaya_2.JPG
Андрія Товстиженко, ZN.UA

У неформальному секторі економіки України зайнято не менше 200 тис. іноземців. Про це повідомила аналітик ринку праці, екс-глава департаменту зайнятості населення та трудової міграції Мінсоцполітики Тетяна Петрова.

«За даними різних експертів, на території України перебувають як мінімум 200 тис. іноземців з неврегульованою зайнятістю. Їхнє перебування тісно пов'язане з функціонуванням тіньового сегменту економіки, який, за свідченням фахівців Світового банку, досягає 50%. Зазвичай нелегальні іммігранти є учасниками або ж організаторами тіньового ринку праці. І працюють вони без оформлення трудових відносин у сфері торгівлі на продуктових чи промислових ринках, у кіосках», - сказала Петрова.

Аналізуючи структуру легальної зайнятості іноземців в Україні, Петрова зазначила, що третина працівників є вихідцями з країн СНД, половина з них - громадяни Росії. Нині намітилася стійка тенденція до збільшення громадян з Білорусі та Узбекистану. «Крім того, активними учасниками ринку праці в Україні є турки, поляки, китайці, німці, румуни, в'єтнамці. Половина з мігрантів працює в Україні до одного року, а кожен третій - більше трьох років. Переважна більшість з них - чоловіки у віці до 40 років. Більше 90% іноземців працюють на приватних підприємствах у сфері торгівлі, нерухомості, будівництва та у переробній промисловості», - зазначила експерт.

Вона також підкреслила, що неформальна зайнятість таких мігрантів не створює напруженості на офіційному ринку праці України: «Іноземці не збільшують напруженість на вільні робочі місця, оскільки зайняті в основному в закритому сімейному бізнесі. Крім того, пропонована українськими роботодавцями заробітна плата не є привабливою для іноземців, оскільки мінімальна зарплата в Україні сягає 140 доларів, а середня - до 400 доларів». !яn

Читайте також:

Кількість українських мігрантів досягла 6 мільйонів осіб

Італійські кінематографісти розкажуть у Карпатах про трагедію українських заробітчан

Польща зобов’язала п’ятьох українців виїхати з країни за нелегальну роботу

 

За матеріалами: Укрінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...