В Україні можуть зникнути дрібні підприємства водопостачання

4 листопада 2011 в 08:24
В Україні збираються збільшувати ринок послуг водопостачання шляхом «поглинання» дрібних підприємств обласними водоканалами. Про це заявив голова Нацкомісії регулювання ринку комунальних послуг Валерій Саратов.

«30% водопостачання у країні - дрібні підприємства, кількість яких за нашими підрахунками становить 2 800. І вони діють на підставі ліцензій, виданих місцевими органами влади. Але наша позиція - ринок послуг водопостачання потрібно гуртувати. Є кілька регіонів, де обласні водоканали вже проводять таку роботу. Наприклад, це робить КП «Вода Донбасу» - підприємство, яке є головним постачальником води у регіоні. Аналогічна робота зі створення великої обласної компанії проводиться у Кіровоградській області, цим самим шляхом йдуть підприємства Криму», - сказав В.Саратов в інтерв'ю виданню «Коммерсант-Украина».

В.Саратов вважає, що для великих підприємств витрати на технічне забезпечення не настільки відчутні, як для дрібних.

«Я з цим зіткнувся, коли очолював Севастопольську міську держадміністрацію. І я проводив політику з концентрації всіх дрібних компаній, які обслуговують прилеглі до міста райони, у підприємство "Севміськводоканал". Адже великому водоканалу нескладно змінити насос вартістю 1700 грн, що зламався, а для невеликої компанії це серйозні витрати. Тому гуртування водопостачальних компаній - природний процес. Наприклад, у Великобританії ліцензії на водопостачання та відведення води мають тільки 28 підприємств», - пояснив В.Саратов.

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...