Топ Новини

В Україні хочуть перейменувати 25 міст

2 вересня 2011 в 05:40
Якщо закон буде прийнятий, то в Україні замість Дніпродзержинська з'явиться Кам'янськ.

Депутати від блоку Юлії Тимошенко запропонували очистити карту країни від радянських назв. До парламенту внесено законопроект про відновлення історичних назв 25 міст.

В обґрунтуванні до законопроекту наголошується, що колишні назви населених пунктів, вулиць, парків, підприємств, встановлені у радянські часи, «не відповідають сучасній реальності, гальмують розвиток національної самосвідомості українського народу.

Карта українських міст нагадує «комуністичний цвинтар, у той час як імена славетних українців на цій карті не представлено», йдеться у законопроекті.

«Існування символіки та топоніміки минулого несумісне з нинішнім політичним плюралізмом і ображає національні почуття українців», - вважають у блоці БЮТ.

Якщо закон буде прийнято, то в Україні замість Дніпродзержинська з'явиться Кам'янськ, Бірзула замість Котовська, Чистякове замість Тореза, Єлисаветград замість Кіровограда. Зникнуть згадки населених пунктів, названих на честь діячів комуністичного режиму, - Артема, Кірова, Димитрова, Орджонікідзе, Свердлова, Щорса та низки інших. Не залишиться міст Красноармійськ, Первомайськ, Новомосковськ, вони перетворяться на Самар, Кузнецовськ на Віраш. Пропонується змінити назву Дніпропетровська - він стане Січеславом, а область Січеславською, хоча в історії це місто був відоме як Катеринослав.

 

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...