Топ Новини

В Україні 15 осіб сидять у СІЗО більше восьми років без вироку

17 лютого 2012 в 11:13
Влада «в останні дні виявила», що в Україні 15 осіб більше восьми років перебувають у слідчих ізоляторах без судового вироку.
o.jpg
lumpeny.com

В Україні 15 підсудних перебувають у слідчих ізоляторах більше 8-ми років без судового вироку, повідомив радник президента - керівник Головного управління адміністрації президента з питань судоустрою Андрій Портнов.

"П'ятнадцять осіб в Україні перебувають у слідчих ізоляторах більше восьми років. Ця цифра звучить вперше. Вона не була освітлена ЗМІ, вона фактично виявлена в останні дні. 15 осіб більше 8 років не мають судового вироку", - сказав Портнов під час засідання Ради суддів України у п'ятницю.

Він звернувся з проханням надіслати рішення Ради суддів щодо проблеми утримання підсудних в ув'язненні на стадії досудового слідства в Україні.

"Ми просимо цей матеріал направити президенту України, для того щоб підготувати доручення і взяти під контроль ті речі, які трапляються у правоохоронній системі, а все, що стосується порушень досудових органів, направити суддівському самоврядуванню", - зазначив Портнов.

За його словами, станом на 1 лютого у 33 слідчих ізоляторах під вартою перебували 36 тис. осіб.

"Згідно з кримінально-процесуальним законодавством, утримання під вартою під час досудового розслідування не повинно тривати довше ніж 2 місяці, а з урахуванням продовження термінів - не більше 18 місяців", - підкреслив А.Портнов.

Він додав, що на кінець 2011 року на стадії до винесення вироку в межах 1,5 року під вартою перебувало 22 тис. осіб.

Читайте також:

Рада прийняла у першому читанні проект КПК Віктора Януковича


Портнов розповів, як буде виглядати домашній арешт

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...