Топ Новини

В Україні 10% батьків б'ють своїх дітей, більше половини - сварять із використаннями ненормативної лексики

25 травня 2012 в 11:18
Більша частина дітей не знають про те, що фізичні покарання щодо них (як у сім'ї, так і, наприклад, в райвідділі міліції) заборонені законом. Більш того, діти вважають: якщо їх затримує міліціонер, то він має право їх бити.
kulak_nasilie_bit_ruka_izbil.jpg
mygazeta.com

У кожній десятій українській сім'ї діти піддаються фізичним покаранням за найменшу провину. Про це свідчить соціологічне опитування, проведене Українським інститутом соціальних досліджень імені О.Яременка, результати якого є в розпорядженні ZN.UA.

На питання про покарання 10% дітей відповіли, що їх б'ють. 57% поскаржилися на те, що їх сварять із використаннями ненормативної лексики.

При цьому велика частина дітей (як в 10, так і в 17 років) не знають про те, що фізичні покарання щодо них (як у сім'ї, так і, наприклад, в райвідділі міліції) заборонені законом. Діти вважають: якщо їх затримує міліціонер, то він має право їх бити.

Зазначимо, що при цьому 87% дітей у віці 10-13 років відчувають себе щасливими і лише 4% нещасними (в 16-17 років 76, і 11% відповідно).

Опитування дітей від 10 до 17 років, а також батьків та експертів, які працюють із дітьми, проводилося з 15 по 30 квітня 2012 року на замовлення уповноваженого президента України з прав дитини Українським інститутом соціальних досліджень імені О.Яременка за технічної підтримки БФ «Розвиток України» та представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Діти — 4083 респонденти: учні 5—11 класів загальноосвітніх шкіл, студенти І—ІІ курсу ПТНЗ і ВНЗ I—II рівнів акредитації та І курсу ВНЗ III—IV рівнів акредитації, а також діти, які не навчаються або не відвідують навчального закладу.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Алли Котляр «Ювенальна юстиція: нечіткі визначення призводять до міфів».

Читайте також:

В минулому році неповнолітніми було скоєно 18 тисяч злочинів


В Україні з'явиться міліція для дітей


В Україні
8,08 млн дітей, з них - 98 тис. сиріт

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...