В Угорщині заарештовано екс-глава МВС за придушення антирадянського повстання 1956 року

10 вересня 2012 в 15:36
За даними угорської поліції, заарештований 90-річний Бела Біжку був одним з тих, хто в 1956 році віддав наказ про відкриття вогню по громадянам, які брали участь в акціях протесту проти СРСР.
70.jpg
newsfiber.com

В Угорщині затримано 90-річного Бела Біжку - одного з колишніх керівників комуністичного керівництва країни. Його підозрюють у військових злочинах, які були здійснені під час народних антирадянських виступів у 1956 році.

Бела Біжко під час розгону демонстрацій входив у керівництво Військової ради, що віддала наказ про відкриття вогню по громадянам, які брали участь в акціях протесту проти СРСР. Після придушення антирадянських виступів Біжку отримав пост міністра внутрішніх справ.

Біжко потрапив у фокус суспільної уваги після того, як в 2010 році вийшов документальний фільм, що висвітлює роль функціонера в подіях 1956 року.

Слідство вважає, що Біжку грав у придушенні демонстрації одну з ключових ролей. Підозрюваний заперечує всі звинувачення на свою адресу.

Як відомо, в результаті розстрілу демонстрацій в Угорщині восени 1956 року загинуло більше 50 людей. Збройне повстання проти прорадянського режиму народної республіки в Угорщині у жовтні-листопаді 1956 року було придушене радянськими військами.

Нагадаємо також, що в липні в Будапешті затримали 97-річного Ладіслауса Чижика-Чатарі, якого вважають найбільш розшукуваним нацистським злочинцем у світі. За даними правоохоронних органів, Чижик-Чатарі в роки Другої світової війни служив охоронцем єврейського гетто і був причетний до вбивства не менше 16 тисяч людей.

Читайте також:

В Угорщині заарештовано найбільш розшукуваного нацистського злочинця

Прецедент Дем'янюка. Німеччина збирається посадити біля тисячі охоронців концтаборів


Вирок Дем'янюку - смертельний удар по відмовці «я просто виконував наказ»

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...