В ООН занепокоєні наміром України садити на 5 років за згадку про гомосексуалізм

5 жовтня 2012 в 16:29
Проект закону про заборону «пропаганди гомосексуалізму» носить явно дискримінаційний характер і суперечить міжнародним зобов'язанням України щодо забезпечення свободи вираження поглядів та інформації, впевнені в ООН.

Управління верховного комісара ООН з прав людини висловило занепокоєння з приводу того, що в парламенті України в першому читанні було прийнято проект закону, якою «передбачає кримінальну відповідальність за будь-яке посилання на гомосексуалізм в ЗМІ», повідомляє центр новин ООН.

«Ми шкодуємо, що 2 жовтня Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект закону 8711, який криміналізує будь-які посилання на гомосексуалізм в ЗМІ або публічно і, в разі його прийняття в нинішньому вигляді, передбачатиме штрафи або тюремне ув'язнення терміном до п'яти років», - заявив прес-секретар управління Руперт Колвілл на брифінгу в Женеві.
 
Пропонований нормативний акт передбачає «антигомосексуальні поправки» до чотирьох законів, а також до кримінального кодексу України. Прес-секретар управління ООН заявив, що проект носить явно дискримінаційний характер і суперечить міжнародним зобов'язанням України щодо забезпечення свободи вираження поглядів та інформації.
 
В ООН побоюються, що нові законодавчі поправки можуть призвести до серйозних порушень права на здоров'я та рівність перед законом, а також посіють сумніви щодо дотримання країни цінностей прав людини, що містяться в Міжнародному пакті про громадянські і політичні права і в Європейській конвенції про захист прав людини і основних свобод.
 
«Ми наполегливо закликаємо українську владу вжити всіх необхідних кроків для зміцнення гарантій захисту прав людини окремих осіб, у тому числі - захисту від дискримінації. Ми відзначаємо, що в ході другого читання проекту закону у нового парламенту, який буде обраний в кінці жовтня, буде можливість виправити ситуацію», - заявив прес-секретар управління верховного комісара ООН з прав людини на брифінгу в Нью-Йорку.
 
Як повідомлялося, Верховна Рада України 2 жовтня проголосувала в першому читанні за законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір).
 
Автори законопроекту пропонують доповнити статтю Кримінального кодексу про покарання за ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства, жорстокості, расової та національної чи релігійної нетерпимості і дискримінації, положенням про такі дії щодо поширення гомосексуалізму. У разі прийняття цього закону його порушення буде каратися штрафами і тюремним ув'язненням до 5 років.
 

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...