УПЦ МП залишилася без фінансової підтримки

14 липня 2011 в 06:06
Один з найбільших спонсорів Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), підприємець Віктор Нусенкіс, згортає фінансову підтримку церкви, зокрема, відмовляється від виділення коштів на створення телепрограми «Світ православ'я».
dengi_moneti_DSC4657_znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

Голова холдингу «Донецьксталь» Віктор Нусенкіс під час проведення Помісного собору УПЦ МП, на якому планувалося ухвалити новий Статут церкви, який передбачав розширення її автономії, у своєму виступі назвав собор «зборищем», за що митрополит Володимир зробив йому зауваження. Після цього В.Нусенкіс нібито заявив, що «автокефалії в УПЦ МП ніколи не буде», пише Коммерсант-Украина.

За інформацією джерел газети, у суперечку з підприємцем вступив митрополит Черкаський і Канівський Софроній (Дмитрук), відомий своїми публічними заявами про необхідність автокефалії. Він зазначив, що якщо віруючі УПЦ МП ухвалять відповідне рішення, то вона буде. У відповідь пан В.Нусенкіс сказав, що «ніякої автокефалії і близько бути не може».

За даними видання, В.Нусенкіс надавав значну допомогу УПЦ МП, жертвуючи митрополії щомісяця 1 млн грн. Тепер цих коштів церква може позбутися, оскільки після скандалу, що стався на соборі, підприємець вважає недоцільним підтримувати УПЦ МП. Підтвердженням цих намірів стало припинення фінансування зйомок і виходу в ефір програми «Світ православ'я», яка транслювалася на телеканалі «Глас».

Тепер кошти, які В.Нусенкіс виділяв митрополії, він має намір направити на фінансування організацій, які виступають проти автокефалії УПЦ МП.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Курс валют
USD 25.66
EUR 27.94
Останні новини