Топ Новини

УПЦ МП пішла проти волі митрополита Володимира

21 лютого 2012 в 10:55
Синод УПЦ МП всупереч волі Мирополита збереться для внесення змін до церковного статуту. Володимиру загрожує відсторонення від керівництва церквою.
vladimir_mitropolit_sabodan_upcmp_religia_1a_650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

Ієрархи Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) проведуть засідання Синоду, незважаючи на скасування митрополитом Володимиром цього заходу. На думку експертів, Синод може відсторонити Володимира від керівництва УПЦ Московського патріархату.

«Єпископи повинні приїхати. Я не знаю, що вони будуть робити - підуть відразу до блаженнішого митрополита або зберуться спочатку у Лаврі. І в якому стані сам блаженнійший», - зазначив прес-секретар УПЦ МП Василь Анісімов.

При цьому у прес-службі УПЦ МП заперечують конфлікт між ієрархами. «Церква весь час говорить одне, а люди про церкву говорять інше. Насправді, все пояснюється однією бідою - хворобою блаженнійшого. Це ж очевидно, що він і сам документів не читає і без сторонньої допомоги не їсть», - зазначив Анісімов.

Нагадаємо, відповідно до порядку засідання Синоду, частина архієреїв планувала запропонувати створити медичну комісію, яка обстежила б митрополита Володимира і визначила його дієздатність. Як відомо, глава УПЦ МП знаходиться на стаціонарному лікуванні з 2 листопада минулого року.

Однак найважливішим питанням засідання Синоду, за даними видання «Коммерсантъ-Украина», мала стати пропозиція про внесення змін до статуту УПЦ МП, які передбачають нову процедуру ставлення архієреїв та їх призначення на кафедри. Зараз ці питання знаходяться в компетенції УПЦ МП, а Російська православна церква (РПЦ) лише благословляє першоієрарха церкви, обраного українськими єпископами. Поправки ж до статуту передбачали внесення пункту, згідно з яким саме патріарх Московський і всія Русі має затверджувати всі ставлення і призначення ієрархів УПЦ МП.

За словами експертів, останні рішення Синоду спрямовані на усунення від керівництва церквою митрополита Володимира та його оточення. На його місце претендує Одеський митрополит Агафангел, відомий проросійськими поглядами.

Читайте також:

УПЦ МП сподівається, що їй віддадуть Києво-Печерську лавру

Митрополит Володимир фактично відсторонений від управління УПЦ

Агафангел хоче забрати владу у митрополита Володимира

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...