Топ Новини

УНП має намір судитися з Луганською облрадою через російську мову

30 травня 2011 в 12:20
Голова Луганської обласної організації Української народної партії Валентин Ткалич подав позов до обласної ради з вимогою визнати недійсним рішення облради від 27 травня «Про реалізацію конституційних гарантій на вільне використання російської мови, інших мов національних меншин у Луганській області».

На думку позивача, «депутати облради фактично дали добро на використання російської мови нарівні з державною, що суперечить українському законодавству».

Про це йдеться у повідомленні прес-служби УНП.

Позов буде розглядатися у Луганському окружному адміністративному суді.

В.Ткалич вважає, що Луганська обласна рада вийшла за межі делегованих їй законодавством повноважень, і прийняла рішення, в якому самоствердилося вільне використання посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування, вільне використання російської мови в діловому обороті, що суперечить чинному законодавству України.

Нагадаємо, 27 травня на черговій сесії Луганської облради депутати порекомендували керівникам усіх установ використовувати російську мову нарівні з державною. У 2006 році Луганська облрада вже намагалася затвердити російську мову регіональною, проте рішення було оскаржено в суді.

У 2006 році кілька східних і південних регіонів України вже давали статус регіональної російській мові, пізніше рішення були скасовані у судах за поданням прокурорів. Цього разу в документі використані інші юридичні формулювання.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...