Укрреставрація пообіцяла зберегти зовнішній вигляд Гостиного двору

21 грудня 2012 в 06:36
Реконструкцію Гостиного двору проведуть за 17 місяців, інвестиції в об'єкт складуть близько 200 млн грн.

Проект реконструкції Гостиного двору, розташованого на Контрактовій площі, 4 в Києві, не передбачає надбудов і прибудов до будівлі, проте внутрішній двір буде накрито скляним ковпаком, повідомив директор ПАТ Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство Укрреставрація, що виступає орендарем об'єкта, Дмитро Ярич.

«Ніяких надбудов, змін метричних параметрів, добудов, прибудов не буде згідно з проектом, який пройшов держекспертизу і на підставі якого ми отримали дозвіл на початок робіт. Там буде можливість здійснювати торгівлю, тобто первісна функція буде відновлена. Інвестиції в сам проект складуть близько 200 млн грн. Це разом з витратами на захист від впливу метрополітену», - сказав він на прес-конференції в четвер у Києві.

-За «реконструкцією» Гостиного двору стоять кіпрські бізнес-партнери Фірташа і Бойка

Ярич повідомив, що компанія має затверджений проект, який пройшов держекспертизу і має позитивний висновок, а також дозвіл на початок проведення робіт, датований 15 листопада 2012 року.

За даними директора Укрреставрації, на сьогоднішній день площа об'єкта складає 9,433 тис.кв.м і після реконструкції збільшиться майже до 20 тис.кв.м. Зростання показника обумовлено тим, що він враховує площу внутрішнього двору.

Реконструкція об'єкта буде проведена за 17 місяців. «Щодо проекту ми на два роки розраховуємо», - зазначив Ярич.

За його словами, в даний час на території об'єкта ведуться підготовчі будівельні роботи.

-Невідомі вночі захопили Гостиний двір, всередину завезено кран і самоскиди (ВІДЕО)

Директор Укрреставрації також повідомив, що акціонери компанії ухвалили рішення взяти фінансову участь у благоустрої скверу ім. Сагайдачного, прилеглого до об'єкта. Інвестиції в благоустрій в даний час прораховуються.

Коментуючи інциденти, що відбулися на території Гостиного двору 19 грудня, Ярич сказав, що оцінку всім діям дадуть правоохоронні органи. При цьому, якщо буде доведено, що охоронці Гостиного двору з компанії Охорона безпеки бізнесу діяли поза законом, Укрреставрація готова оголосити новий конкурс на зміну охоронної компанії.

Як повідомляв відділ зв'язків з громадськістю ГУМВС України в Києві, о 4:50 ранку 19 грудня в Подільське районне управління міліції надійшло повідомлення про те, що на територію Гостиного двору намагаються увірватися невідомі люди. Міліція проводить перевірку за фактом інцидентів.

У свою чергу, проектний директор ТОВ Проектні системи ЛТД Андрій Миргородський на прес-конференції повідомив, що після реконструкції будівля, яка сьогодні знаходиться в аварійному стані, збереже свій колір і конфігурацію. «Якщо сьогодні 80% приміщень знову повернуть цю функцію (торгову, - ред.), то, думаю, місія наша стосовно історії до цієї будівлі буде виконана. Сам інститут Укрреставрація залишається в цій будівлі ... у верхніх приміщеннях вони будуть займати ту ж площу, яку і займають. Два поверхи будуть відкриті для доступу киян і гостей - це будуть торгові приміщення», - сказав він.

Миргородський також додав, що в результаті реконструкції з будь-якого фасаду в будівлю можна буде зайти і двір буде призначений для проведення виставок, там можуть бути розміщені відкриті кафе. «Те, що буде нове, - ми накриваємо внутрішній двір скляним ковпаком, так званим «ліхтарем». Це робиться, щоб раз і назавжди прибрати потрапляння води у внутрішній двір», - зазначив він.

Миргородський наголосив, що на об'єкті можна проводити роботи і є документи, які підтверджують, що Гостиний двір не є пам'яткою архітектури.

Влітку 2012 року Верховна Рада виключила Гостиний двір на Контрактовій площі в Києві з переліку пам'яток, які не підлягають приватизації, та дала зелене світло його перебудові та зміні її цільового призначення. Історична будівля 1809 реконструюють у торгово-офісний центр. Як він буде виглядати - досі невідомо.

Нагадаємо, 19 грудня представники громадських організацій розповсюдили повідомлення про те, що вночі близько 40 невідомих у чорній формі захопили будівлю Гостиного двору. За словами активістів, до будівлі пригнали техніку, а захисників Двору били, використовуючи сльозогінний газ.

Читайте також:

У Гостиному дворі буде постійна виставка художників

Суд не визнав Гостиний двір культурною цінністю Києва

З Гостиного двору на Подолі зроблять торгово-офісний центр

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...