Топ Новини

Українці Польщі вимагають визнати операцію «Вісла» репресіями

2 травня 2012 в 06:41
Українці, які проживають у Польщі, вимагають визнати операцію «Вісла» репресіями. Вони вважають «недостатніми» дії влади з відшкодування завданих втрат жертвам операції «Вісла», і закликали створити спеціальну урядову програму для вирішення цих завдань.
156924523.jpg
i-g-t.org

Українці у Польщі закликають владу дати повну політичну і юридичну оцінку операції «Вісла». Про це йдеться в заяві Другого конгресу українців у Польщі, який відбувся у кінці квітня у польському Перемишлі.

Автори заяви зазначили, що за цю операцію відповідальність несе тодішній комуністичний уряд «тоталітарної та несуверенної держави», якою була Польща.

«Хоча з часу цієї історичної події минуло 65 років, досі не дано повну політичну і юридичну оцінку всіх наслідків акції «Вісла», - йдеться у заяві.

Українці назвали заяви представників польського Інституту народної пам'яті про відсутність підстав говорити про незаконність цієї операції такими, що суперечать логіці і почуттю справедливості.

Від демократичної Польщі «українська спільнота очікує однозначної юридичної та політичної оцінки операції «Вісла» як репресії проти нас, що базується на етнічно-національному принципі. Ми переконані, що нелегальний характер цієї акції випливає з конституційних прав, які були очевидним чином порушені», - зазначено у документі.

Українці назвали «недостатніми» дії влади демократичної Польщі з відшкодування завданих втрат жертвам операції «Вісла» і закликали створити спеціальну урядову програму для вирішення цих завдань.

Нагадаємо, перший Конгрес українців у Польщі відбувся у 1997 році і був присвячений 50-й річниці операції «Вісла».

Відповідно до домовленостей між Польським комітетом національного визволення і урядом УРСР про взаємний обмін населенням прикордонних територій, за даними польських джерел, протягом жовтня 1944 і серпня 1946 рр. у Радянську Україну було виселено понад 482 тисячі осіб.

Переселення, яке мало проводитися добровільно, за свідченням істориків і його учасників, перетворилося на насильницьку акцію із застосуванням військової сили.

Згодом тих українців, які ухилилися від вивезення або перебували під захистом Української повстанської армії (переважно з південно-східних районів Польщі) було депортовано за допомогою радянських, польських і чеських армійських підрозділів під час акції «Вісла», яка почалася 28 квітня 1947 року. Її жертвами стали майже 150 тисяч українців, які були розсіяні по північних і західних регіонах Польщі, а кілька тисяч з них стали в'язнями польського концтабору в Явожно.

Читайте також:

«Вирішити остаточно українське питання в Польщі»

Польща поверне контроль на кордонах з країнами Євросоюзу на час Євро-2012


Україна - Польща: кінець «курортного роману»

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...