Українці масово змінюють свої імена

12 березня 2012 в 06:18
У 2011 році імена змінили більше 20 тисяч українців - це на 12% більше, ніж у 2010-му. Ще 10 років тому охочих перейменуватися було набагато менше - всього кілька тисяч.

Все більше українців вирішують офіційно змінити своє ім'я. За статистикою Державної реєстраційної служби, у 2011 році майже 20 тисяч українців змінили імена - це на 12% більше, ніж у 2010-му. Ще 10 років тому охочих перейменуватися було набагато менше - всього кілька тисяч.

В основному за такою послугою до паспортних столів зверталися люди, яким спочатку дісталося екзотичне ім'я. Сьогодні ж людей приваблює нова екзотика: Ані і Маші стають Океанами і Луноліками, а Саші і Сергії - Сомерсетами і Касперами.

Психолог Тетяна Алексейчук вважає зміну імені своєрідним обрядом ініціації - символом входження в новий життєвий статус.

В Україні новонароджених називають Шехерезадами, Калинами та Принцами

«Коли людину не влаштовує її доля, і вона хоче кардинально її змінити, то вимагає якогось ритуалу, аби відчути перевтілення», - пояснила експерт.

З її точки зору, коли людина міняє ім'я, то їй здається, що всі проблеми залишаються позаду.

«Це одночасно і зміна іміджу, і спроба втечі, причиною якої можуть бути будь-які глибинні травми. Зміна імені частіше - бажання отримати від життя все і негайно», - зазначила вона.

Щоб змінити ім'я, потрібно прийти до районного відділу РАГСу і написати заяву. До заяви додаються свідоцтво про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про народження дітей. Потім заяву направляють на перевірку до органів внутрішніх справ. Коли ім'я офіційно змінено, необхідно відновити і документи - ідентифікаційний номер, закордонний паспорт, водійські права.

Читайте також:

Вчені визначили, що прості імена роблять людей привабливішими


Ім'я — початок долі...

Що в імені твоєму?

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...