Українці дедалі частіше стають жертвами кредитних афер

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Останнім часом широкого поширення набули контори, які готові у найкоротші терміни і при мінімумі документів надати будь-якому громадянину кредит. У міліції нагадують, що існують найпростіші запобіжні заходи, актуальні в будь-який час.

Правоохоронці закликають громадян бути обережними при здійсненні фінансових операцій.

Як повідомили у прес-службі Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України, останнім часом широкого поширення набули контори, які готові в найкоротші терміни і при мінімумі документів надати будь-якому громадянину кредит.

Правоохоронці зазначають, що «кредитні» схеми, які пропонують різні контори, можуть змінюватися, і навряд чи законодавці будуть встигати за заповзятливими ділками. У міліції нагадують, що існують найпростіші правила, актуальні в будь-який час.

«Якщо ви вирішили взяти кредит, звертайтеся до відомих установ, які мають добру репутацію і працюють на ринку не перший рік. Пропоновані вам умови повинні бути чіткими, прозорими і зрозумілими. Якщо ви не володієте необхідними знаннями у фінансовій сфері, не підписуйте ніяких паперів, попередньо не порадившись з незалежними фахівцям, юристами»,- радить начальник відділу Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС Володимир Федорук.

Він нагадав, що на сьогодні в газетах та інтернеті є багато оголошень, в яких пропонується надати кредит на необхідну суму в найкоротші строки. За словами В.Федорука, співробітники таких контор, які найчастіше мають статус товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ), повідомляють клієнтові, що перед укладенням договору необхідно заплатити деяку суму, яку вони називають «вступним внеском», «реєстраційним», «страховим» або «адміністративним» платежами. Іноді ж таких платежів буває відразу декілька, а їх величина залежить від суми позики - чим більше кредит, тим значніший «внесок». У подальшому громадянин платить перший внесок або внески (найчастіше це кілька тисяч гривень), після чого з ним підписується довгоочікуваний договір і «доповнення» до нього.

«Зрозуміти суть надрукованого звичайній людині непросто. Як правило, у «доповненнях» фігурує не готівка, а той товар, на придбання якого людина хотіла позичити гроші», - зауважив В.Федорук. При цьому громадянину пояснюють, що тепер йому слід щомісяця вносити «мінімальні платежі» (а це від 300 до 2000 грн), після чого реєструють як учасника «групи з покупки товарів». Згідно з підписаними паперами, менеджер використовує гроші, що надходять від усіх членів групи, для формування «фонду оплати товарів». Загалом, клієнти повинні справно платити, чекаючи «тендера», який виявляє самого «гідного» - того, хто вніс максимальну суму «обов`язкових платежів».

Федорук зазначив, що зазвичай договори та «доповнення» надруковані дрібним шрифтом, з безліччю найрізноманітніших термінів, які навряд чи зрозумілі обивателю. «Ми неодноразово проводили перевірки за подібними зверненнями, але, як з’ясувалося, громадяни самостійно і добровільно підписують договори, умови яких їх влаштовують. Тобто, у більшості випадків такі ситуації пов’язані з цивільно-правовими відносинами, а не з криміналом», - додав Федорук. !zn

Читайте також:

НБУ: Проблемні кредити скоротилися на 12 млрд грн

Кредитним ставкам прогнозують зниження на початку року

Банкіри: Активне відновлення іпотеки та автокредитування в 2013-му малоймовірно

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі