Українському журналісту, який писав про Соловки, заборонили в'їзд у Росію

3 серпня 2012 в 19:51
На всі питання російські прикордонники відповіли журналісту, який став persona non grata, що не зобов'язані нічого пояснювати. Сергій Шевченко є автором низки книг про трагедію у Сандармосі та Соловецьких таборах.
ukraine_russian.jpg
nnm.ru

Учаснику української делегації в Карелію відомому журналісту і публіцисту Сергію Шевченку не дозволили в'їзд на територію Російської Федерації. Про це повідомив сайт товариства «Меморіал».

На яких підставах відмовили у в'їзді Шевченку, поки не відомо. На всі питання прикордонники відповідали, що не зобов'язані нічого пояснювати. До цього жодних проблем з перетином кордону журналіст не мав: він сім разів відвідував Карелію, включаючи Соловки. Шевченко є автором низки книг про трагедію у Сандармосі та в Соловецьких таборах, а також численних статей у періодиці.

Група з 28 осіб, серед яких двоє прикарпатців - депутат Івано-Франківської обласної ради Петро Шкутяк і журналіст газети "Галицький кореспондент" Марічка Гаврилюк вчора перетнули кордон з РФ без журналіста Шевченко. У Карелії делегати планують відвідати урочище Сандармох Медвежогорського району, в якому 75 років тому в листопаді 1937-го за чотири дні таємно розстріляли 1111 ув'язнених Соловецького етапу.

Серед убитих - цвіт українського відродження початку 20 ст. - Письменники Валер'ян Підмогильний, Микола Зеров, Григорій Епік, Микола Куліш, Мирослав Ірчан, режисер Лесь Курбас, історик Сергій Грушевський (брат президента УНР Михайла Грушевського), чиновники УНР, громадські та церковні діячі, науковці, військові.

Читайте також:

Українському медіаконсультанту не дозволили в'їхати до Білорусі

В Росії до річниці початку війни видали двотомник про українських націоналістів

Курбас і «кремлівський театр» на Соловках

Чехи зняли фільм про УПА (відео)

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...