Топ Новини

Українські вчені радять не піддаватися ГМО-паніці, яка охопила Європу

5 жовтня 2012 в 17:56
Українські генетики вважають, що скандал навколо генетично модифікованих продуктів, піднятий у Франції, це скоріше психологічна, а не наукова проблема.
bez_GMO1.jpg
tsn.ua

Українські біологи і генетики досить стримано поставилися до дослідженням учених Каннського університету, які стверджують, що генетично модифіковані продукти провокують розвиток онкозахворювань.

«Чесно кажучи, мені вже остогидла сама дискусія і спроби оживити її різними організаціями, які спекулюють (а точніше, займаються торгашеством) технофобними страхами», - заявив почесний директор Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАНУ Юрій Глеба.

- В Україні скасували маркування «без ГМО»

«З одного боку, соя і кукурудза в США більш ніж на 80 відсотків генетично модифіковані. Продукти на основі сої є частиною їжі всіх без винятку американців з 1996 року. За 26 років вживання не задокументовано жодного випадку негативного впливу на людину (щодо сої) або тварин (щодо кукурудзи)», - зазначив Глеба.

Микола Кучук, директор Інституту клітинної біології та генетичної інженерії, вважає, що проведений у Каннському університеті експеримент викликає низку запитань.

«Зауважу лише, що з 2001 по 2010 р. під егідою ЄС було проведено, мабуть, наймасштабніша і скрупульозне наукове дослідження впливу ГМО на організм людини і навколишнє середовище. (Докладний звіт про це дослідження є в Інтернеті.) Однак воно, як не дивно, не привернуло уваги ЗМІ, водночас як нещодавно оприлюднені результати французьких вчених мали вибуховий ефект. І тут є привід задуматися», - сказав Кучук.

«Я можу зрозуміти суспільну тривогу в зв'язку зі скандалом, піднятим у Франції, але на мій погляд як ученого це скоріше психологічна, а не наукова проблема. Крім того, не можна все ГМО згрібати в одну купу. Це все одно, що сказати: мовляв, всі ліки - це отрута, і закликати від них відмовитися. Нікому ж не приходить в голову вимагати заборони інсуліну, інтерферону, соматотропіну або якогось іншого медпрепарату тільки тому, що він виготовлений методами генетичної інженерії», - зазначив генетик.

Читайте також:

Нові дані свідчать, що ГМО може викликати рак

В Україні розпочали перевірку насіння на ГМО після гучного скандалу в Європі


В Україні 6% продуктів містять ГМО

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...