Українські топ-письменники: Гонорар Януковича - "відкат" і прояв корупції

17 квітня 2012 в 19:02
Якби Янукович запатентував усі свої обмовки - від «йолки» до «Анни Ахметової» - і отримував би авторські гонорари за кожне цитування, він мав би набагато більше, ніж 16 мільйонів.
book_knigi_.JPG
Aндрій Товстиженко, ZN.UA

Гонорар у 16 млн грн за видані й ще не написані книги, який президент Віктор Янукович оприлюднив у своїй декларації про доходи, отримати в Україні реально, вважають провідні українські письменники. Однак, за їхніми розрахунками, щоб такий гонорар окупився видавництву, воно має продати по дві книги кожному українцеві. Відтак багатомільйонне роялті президента може бути проявом корупції.

Нагадаємо, що основні доходи Януковича за минулий рік – це гонорари за його книги. Зокрема, 16,4 мільйона гривень виплатила донецька друкарня «Новий світ» за кілька вже виданих ним книжок та за право видавати його майбутні книги. Ця сума перевищує 90% річних доходів Януковича, свідчить його декларація.
 
За словами письменниці Ірен Роздобудько, в Україні така ситуація неможлива для будь-якого письменника, оскільки гонорари видавництв дуже малі. «В Україні є письменники рівня Вільяма Фолкнера, визнані в усьому світі, вони отримують у сотні, тисячі разів менші гонорари», - каже вона. І додає: «Цей випадок є проявом корупції».
 
ЇЇ підтримує і Андрій Кокотюха: «Не треба бути людиною з вищою освітою, щоб зрозуміти, що це – форма відкату. І це робить багато хто з українських політиків, відтоді, як стали затребуваними декларації про доходи. Заглиблюючись у творчість Януковича, стає зрозуміло, що він сам не написав ні рядка. Втім, якби Янукович запатентував усі свої обмовки, від «йолки» до «Анни Ахметової», і отримував авторські гонорари за кожне цитування – він отримав би набагато більше, ніж 16 мільйонів».
 
Як зазначає лауреат Шевченківської премії 2011 року письменник Василь Шкляр, щоб в Україні заробити таке роялті, літератор має продати приблизно по дві книги кожному українцеві враховуючи немовлят, сліпих і неписьменних. «Це – чергове непорозуміння через те, що наш президент не має уявлення про авторський гонорар», - коментує він.

 
Читайте також:
 
 
 
 
 
За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...