Топ Новини

Українські греко-католики за прикладом Польщі теж хочуть примиритися з Російською православною церквою

21 серпня 2012 в 10:28
Українська греко-католицька церква готова до діалогу з РПЦ про примирення і чекає від неї відповіді, заявив глава УГКЦ Шевчук. "Нам було б дуже приємно, якби почався особистий діалог на рівні наших церков, щоб московський патріарх визнав УГКЦ як свого співрозмовника", - сказав він.

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) заявив, що УГКЦ готова до діалогу з Російською православною церквою про примирення і чекає від неї відповіді.

Як повідомляє сайт УГКЦ, предстоятель привітав підписання патріархом Московським і всієї Русі Кирилом і примасом Римо-католицької церкви у Польщі Юзефом Михаликом Декларації із закликом про примирення між польським і російським народами.

«Над цим актом сторони працювали три роки. Було сказано, що це не кінець, а тільки початок, тобто процес примирення не закінчився, а лише почався. Але це вже велика подія. Ми, щоправда, не почули, за що саме поляки прощають росіян і за що православна церква просить вибачення. Можливо, до цього ще дійде», - цитує главу церкви сайт УГКЦ.

- Глави польської і російської церков закликали до історичного примирення


На прохання журналістів прокоментувати можливість підписання такої декларації між РПЦ та УГКЦ Блаженніший Святослав підкреслив, що в цій події він бачить ще один позитивний момент, оскільки патріарх Московський почав спілкування з главою локальної церкви (а не всієї католицької церкви), визначаючи його як свого візаві.

«Я б дуже хотів, щоб подібне сталося і в Україні. Я про це вже не один раз заявляв. Нам було б дуже приємно, якби почався особистий діалог на рівні наших церков, щоб московський патріарх визнав УГКЦ як свого співрозмовника, тому що досі про нас говорять тільки з найсвятішим отцем у Ватикані, майже завжди без нас», - сказав глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав вважає, що УГКЦ та РПЦ повинні також йти шляхом примирення, за прикладом примирення між польською та російською церквами. За його словами, без оздоровлення пам'яті на підставі примирення не можна очікувати конструктивних і хороших відносин і в цілому майбутнього народів.

«Я дякую Господу Богу, що така подія відбулася. Я вже виступив з ініціативою, що УГКЦ готова до такого діалогу і чекає відповіді від наших майбутніх партнерів, і нехай нам і їм в цьому допоможе Господь Бог», - підсумував Предстоятель УГКЦ.

Читайте також:

Глава греко-католиків Святослав відвідав митрополита Володимира в лікарні

Блаженніший Святослав шкодує, що Янукович молиться тільки з МП

Глава УГКЦ: Уся правда про Голодомор в Україні досі не розкрита

Янукович пообіцяв розглянути клопотання глав церков про помилування Тимошенко і Луценка після судових процесів

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...