Топ Новини

Українська громадськість не хоче переносити вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру

26 вересня 2011 в 11:18
Українська громадськість проведе 29 вересня 2011 року о 12:00 скорботне покладання квітів до пам’ятних знаків меморіалу «Бабин Яр» і панахиду.

Громадський комітет вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру закликає всіх людей доброї волі, незалежно від їхнього походження та політичних поглядів, взяти участь у вшануванні пам’яті жертв Бабиного Яру, не дивлячись на те, що український уряд у червні 2011 року вирішив перенести заходи на 3 жовтня у зв’язку із святкуванням 29 вересня єврейського нового року – Рош-а-Шана.  

У заяві громадського комітету наголошується, що з часу відновлення Української незалежної держави 29 вересня стало датою офіційного вшанування жертв Бабиного Яру. «До вироблення заходів та їх проведення стали залучатися представники різних громадських і політичних організацій, зберігався паритет щодо пам’яті різних спільнот, представники яких поховані у братській могилі в Бабиному Яру. На жаль, поточного року все інакше – у розробленому відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 23 червня 2010 року №491 урядовому плані заходів до 70-х роковин трагедії Бабиного Яру не враховано позиції низки громадських організацій», - йдеться у повідомленні.

«Однобокість офіційного плану заходів породжує сумніви щодо щирості співчуття до жертв страшної катастрофи у Бабиному Яру, - вважають у громадському комітеті. - Урядовий Організаційний комітет з підготовки та проведення заходів до 70-х роковин трагедії Бабиного Яру застосував принцип сегрегації (штучного відокремлення однієї групи населення від цілого), поділивши мучеників нацизму за походженням на обраних, гідних поминання і доброї пам'яті, та другорядних. Такі дії влади негативно сприймає широка громадськість».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...