Україна вирішила брати з росіян гроші за використання полігону «НВТКА»

16 серпня 2012 в 08:40
Якщо раніше Росія платила за використання полігону постачанням комплектуючих до авіаційної техніки, то тепер Україна хоче живі гроші.
nitka.jpg
geocaching.su

Кабінет міністрів України надав повноваження міністрові оборони Дмитру Саламатіну на підписання протоколу про внесення змін до міжурядової угоди з Росією про використання полігону злітно-посадкових систем «НВТКА».

За інформацією прес-служби Міноборони, відповідне розпорядження було прийнято на засіданні уряду 15 серпня 2012 року.

«Реалізація протоколу дозволить перейти на розрахунки за використання полігону у твердій грошовій сумі замість отримання запчастин, збільшити перелік авіаційної техніки, залученої для проведення випробувань на полігоні, а також використовувати полігон в інтересах не тільки Російської Федерації, а й інших держав», - сказано в інформації.

Таким чином, за повідомленням відомства, підписання даного документа дозволить отримати додаткові надходження до державного бюджету України за використання полігону іншими державами та удосконалити договірно-правову базу в сфері військового співробітництва.

У Міноборони нагадали, що існуюча редакція базової угоди передбачає розрахунок російською стороною за використання полігону у вигляді постачання запчастин до літаків типу Су на еквівалентну суму, затрачену українською стороною за надані послуги.

Також базовою угодою передбачено використання на полігоні літаків тільки типу Су, що робить неможливим надання послуг на полігоні іншим типам літаків третіх країн.

Раніше російська сторона просила Міністерство оборони України передати їй в оренду полігон «НВТКА», в Міноборони допустили таку можливість за умови схвалення відповідного рішення вищим керівництвом країни.

«НВТКА» — це наземний випробувальний тренувальний авіаційний комплекс, знаходиться в Криму на аеродромі Саки. Призначений для відпрацювання техніки зльоту і посадки літака на авіаносець. Він являє собою аеродром зі сталевим льотним полем у вигляді корабельної палуби, обладнаний трампліном і аерофінішерами. Його габарити еквівалентні до параметрів льотної палуби авіаносного крейсера «Адмірал Кузнєцов».

Полігон «НВТКА» використовується Росією на підставі угоди між урядами обох країн про його використання від 7 лютого 1997 року, яка була ратифікована Україною в 2004 році.

Читайте також:

Умови базування ЧФ у Криму мінятися не будуть

Росія погодилася платити більше за кримський випробувальний аеродром

Москва просить Київ передати їй в оренду полігон «Нитка»

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...