Топ Новини

Україна вимагала данину з російського військового корабля

9 вересня 2011 в 08:38
За проходження по Керченській протоці російського військового корабля Україна вперше вимагала плату.

За словами джерела у штабі ЧФ, «вперше в історії взаємин між Росією і Україною українська морська влада вимагала від командира «Азова» взяти на борт лоцмана і оплатити його послуги».

Великий десантний корабель «Азов» Чорноморського флоту прямував Керченською протокою до міста Азов для участі в урочистих заходах, присвячених дню міста.

Однак, як зазначили у штабі, через те, що такі послуги ніколи не надавалися за плату російським кораблям, було прийнято рішення прямувати до Азова іншим курсом. У зв'язку зі сформованою ситуацією, корабель пішов по російській стороні Керченської протоки, а потім через Темрюкську затоку.

Даний маршрут є мілководним, військові кораблі та цивільні судна зазвичай ним не користуються, але ВДК «Азов» має малий осад.

Нагадаємо, Україна і Росія мають намір укласти додаткові договори щодо Чорноморського флоту.

21 квітня 2010 року президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медвєдєв у Харкові підписали угоди щодо продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії у Севастополі. В обмін на цю угоду Україна домоглася зниження ціни на російський газ на 30%, але не більше, ніж на 100 дол. за тисячу кубометрів.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...