Топ Новини

Україна отримає гроші на нове «Укриття»

13 липня 2011 в 05:42
Україна отримає кошти, необхідні для будівництва саркофагу «Укриття» на Чорнобильській АЕС. Про це повідомив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, доповідаючи про результати засідання Асамблеї донорів Чорнобильського фонду.

«Остаточно прийняті політичні рішення, які дозволяють нам з упевненістю говорити, що питання збору коштів на будівництво «Укриття» вирішено», - сказав К.Грищенко.

Він зазначив, що після такого принципового рішення, бюджет чорнобильських фондів стане бездефіцитним, і це дає можливість розпочати повномасштабну реалізацію чорнобильських проектів і завершити цю роботу до 2015 року.

К.Грищенко підкреслив, що для України важливо те, що вже зараз, в цьому році можна починати роботи з будівництва найважливішого інженерного проекту «Укриття», який убезпечить Київ, Україну, весь світ від можливих ризиків, пов'язаних з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Разом з тим, міністр додав, що залишається ще кілька питань, що вимагають технічного дооформлення.

За словами К.Грищенка, прийняте в Лондоні рішення стало результатом роботи, проведеної МЗС України у низці країн за дорученням президента Януковича.

У зв'язку з цим К.Грищенко нагадав, що раніше Україні вдалося досягти «досить істотного результату» - отримати додаткові кошти від цілої низки країн.

Відзначимо, що загальна сума коштів, необхідних для завершення реалізації чорнобильських проектів, становить 740 млн євро.

Нагадаємо, 26 квітня виповнилося 25 років з дня аварії на Чорнобильській АЕС. В Україні пройшли меморіальні заходи, приурочені до річниці аварії.

Українська влада хоче перетворити Чорнобильську станцію на безпечну систему за допомогою об'єкту «Укриття», який буде спорудою у формі арки заввишки 105 метрів, завдовжки 150 метрів і завширшки 260 метрів. Після зведення його буде насунуто на четвертий блок ЧАЕС, над яким зараз знаходиться саркофаг.

Вартість цього проекту становить понад 1 млрд євро, українська влада заявляє про необхідність на початковому етапі зібрати 740 млн євро.

19 квітня 2011 року у Києві відбулася Донорська конференція зі збору коштів на будівництво об'єкту «Укриття». Країни-учасниці конференції виділили Україні 550 млн євро на чорнобильські проекти.

Протягом 25 років Україна витратила на подолання наслідків аварії на ЧАЕС більше 12 млрд дол.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...