Топ Новини

Україна опустилася в рейтингу свободи преси, - Freedom House

1 травня 2012 в 10:58
Свободи преси в Україні стало менше. Не в останню чергу - "завдяки" посиленню державного контролю над ЗМІ шляхом тиску на їх власників. Якщо ситуація буде погіршуватися такими ж темпами, Україна в наступному році ризикує скотитися до групи з найгіршим станом свободи преси.
original_231312312.jpg
president.gov.ua

Україна опустилася на 9 позицій у рейтингу свободи преси, який щорічно складається міжнародною правозахисною організацією Freedom House.

Відповідно до опублікованої 1 травня доповіді про стан свободи преси в 2011 році, Україна посідає 130 місце, ділячи його з Південним Суданом. Всього в рейтингу беруть участь 197 країн і територій.

Freedom House відзначає погіршення стану свободи преси в Україні, оцінку якого організація погіршила до 59 балів (роком раніше - 56). Згідно з доповіддю це відбулося в результаті посилення державного контролю над засобами масової інформації. Власники засобів масової інформації все частіше стикаються з політичним тиском щодо змісту в їх медіа, йдеться в доповіді.

Freedom House: Ситуацію в Україні погіршує централізація влади в руках однієї сім'ї

Україна входить до групи з 72 держав з частково вільним станом свободи преси, займаючи одне з останніх місць у своїй групі. 66 країн були оцінені як вільні, невільні - 59.

У рейтингу свободи преси у Центральній та Східній Європі Україна займає 20 позицію. Росія - 24, Польща - 5. На першому місці знаходиться Естонія, на другому - Чехія, третьому - Словаччина. На думку організації, найгірша ситуація зі свободою преси склалася в Казахстані (26 місце), Білорусі (27), Узбекистані (28), Туркменістані (29).

Загальносвітовий рейтинг очолюють Фінляндія, Норвегія, Швеція, які ділять першу позицію, на четвертому місці опинилася Бельгія. П'яту позицію займають Данія, Люксембург, Нідерланди, Швейцарія. Росія ділить з Зімбабве і Азербайджаном 172 місце в рейтингу. Рівень свободи преси в Польщі такий же, як в Словенії, на Тайвані, в Тринідад і Тобаго (47 місце). Найгірше в світі зі свободою преси, на думку Freedom House, справи йдуть в Білорусі (193), Еритреї (194), Узбекистані (195), Туркменістані (196), Північній Кореї (197).

Freedom House заявляє про значне поліпшення стану свободи преси в Єгипті, Лівії, Тунісі, яке відбулося в результаті Арабської Весни. Організація підкреслює, що в таких «авторитарних державах» як Китай, Росія, Іран і Венесуела, використовувалися різні методи для збереження жорсткого контролю над пресою, в тому числі критикують затримання і ув'язнення, закриття ЗМІ і порушення справ проти журналістів.

Нагадаємо, в 2010 році Україна займала в рейтингу свободи слова Freedom House 115 місце, в 2011 - 121 місце.

Роком раніше Freedom House погіршила ступінь свободи преси в Україні, яка перемістилася до групи «частково вільних».

Читайте також:

Freedom House вважає Україну однією з найбільш вільних пострадянських країн

Звіт по Україні Freedom House оприлюднить на початку червня

Янукович півтори години говорив з директором Freedom House

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...