Україна не потрапила до двадцятки країн з найкращою освітою

27 листопада 2012 в 13:56
Лідируючі позиції в рейтингу кращих систем освіти займають ті держави, які надають вчителям високий статус. І справа не тільки і не стільки в зарплаті, оскільки більшу роль відіграє суспільний статус і повага до професії.
deti_shkola_1_sentyabrya-66_starsheklassniki.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Фінляндія, Південна Корея і Гонконг очолили рейтинг 20-ти найуспішніших освітніх систем світу, складений британською компанією Pearson за замовленням аналітичного відділу журналу Economist і опублікований в газеті Times. Україна в рейтинг не потрапила.

Рейтинг складається за результатами міжнародного тесту за випускними балами школярів за 2006-2010 роки, а також за статистичними даними самих держав - наприклад, за кількістю дітей, вступників до університетів.

За словами одного з укладачів рейтингу сера Майкла Барбера, найуспішнішими виявилися ті країни, де статус вчителя високий і існує розвинена освітня культура.

«Лідируючі позиції у нашому списку займають ті держави, які надають вчителям високий статус, - сказав в інтерв'ю Times Майкл Барбер. - У цих країнах є справжня культура освіти».

Вивчивши ті країни, в яких модель навчання виявилася найбільш успішною, автори рейтингу прийшли до висновку: гроші, що виділяються на освіту, важливі, але ще важливіша культура, яка сприяє бажанню і можливості вчитися.

Фінансування легко виміряти, сказано у звіті Pearson, однак більш тонкі матерії - наприклад, ставлення суспільства до навчання - грають у системі освіти ще більшу роль.

Феноменальні показники азіатських країн відображають ту високу цінність, яку знання мають в очах батьків. Цей же фактор продовжує грати роль, коли сім'ї переїжджають в іншу країну, повідомляється у звіті.

Лідер рейтингу і «срібний призер» - Фінляндія і Південна Корея - разюче відрізняються один від одного, але обидві країни відрізняє віра людей у важливість освіти та її високу моральну цінність.

Автори звіту звертають увагу на рівень викладачів: найкращі учні - це ті, кого навчають найкращі вчителі. І справа не тільки і не стільки у зарплаті, оскільки більшу роль відіграє суспільний статус і повага до професії, хоча фактор грошей також був врахований у дослідженні.

Прямого зв'язку між більш високим заробітком вчителя щодо середнього по країні і оцінками школярів рейтинг не виявив.

А ось на економічних показниках країни тямущість школярів відбивається безпосередньо, особливо тепер, в умовах глобалізованої економіки, де високо цінуються навички і професіоналізм працівників.

Більшість країн, що розташувалися у верхній частині рейтингу, мають розвинену шкільну автономію. Серед них Китай (оцінюваний окремо від Гонконгу), Голландія, Британія і власне Гонконг. А ось у Фінляндії школи не мають великої самостійності, хоча країна і посіла перше місце.

Країни із найвищим рівнем освіти - ТОП-20

Фінляндія

Південна Корея

Гонконг

Японія

Сінгапур

Великобританія

Нідерланди

Нова Зеландія

Швейцарія

Канада

Ірландія

Данія

Австралія

Польща

Німеччина

Бельгія

США

Угорщина

Словаччина

Росія

Рейтинг Pearson

Читайте також:

Україна увійшла до десятки найбільш байдужих країн світу

У Рейтингу процвітання Україна розташувалася між Ботсваною і Перу

Дніпропетровськ, Донецьк та Запоріжжя очолили світовий рейтинг міст, що вимирають

Ахметов за рік заробив 4,5 млрд доларів і обійшов у списку багатіїв всіх росіян

 

За матеріалами: Би-би-си
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...