Україна і Японія підписали документ про ліквідацію наслідків Чорнобиля та Фукусіми

18 квітня 2012 в 15:02
Дві країни, що постраждали від наймасштабніших в історії ядерних катастроф, Україна і Японія, готові ділитися досвідом у подоланні їх наслідків.

Україна і Японія уклали міжурядову угоду про співробітництво в сфері післяаварійного реагування на надзвичайні ситуації на атомних електростанціях, повідомляє прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій.

Від України документ підписав міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога, який перебуває в Токіо з офіційним візитом, від Японії - міністр закордонних справ Коїтіро Гемба.

У документі закладені правові основи для подальшої співпраці з метою об'єднання науково-технічного потенціалу і ресурсів, а також використання знань і досвіду фахівців та експертів обох країн у сфері подолання наслідків аварій на атомних станціях.

Міністр закордонних справ Японії Коїтіро Гемба високо оцінив підписану угоду і висловив сподівання, що Верховна Рада України якнайшвидше ратифікує цей документ.

Балога подякував за одноголосну підтримку депутатами японського парламенту резолюції про поглиблення дружніх відносин між нашими країнами, яку було прийнято напередодні і запевнив, що Україна готова поділитися досвідом, накопиченим за 26 років ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Читайте також:

Експерти: Рівень забруднення навколо «Фукусіми» можна порівняти з чорнобильським

Рівень радіації на «Фукусімі» в 10 разів перевищив смертельну дозу

Аварія на «Фукусімі» завела Японію в глухий кут, - звіт

Японія витратить $ 13 млрд на знезараження околиць «Фукусіми»

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...