Україна готова до збільшення потоку іноземних усиновлювачів через заборону міжнародного усиновлення в Росії

28 грудня 2012 в 10:36
За підсумками 2012 року українці усиновили втричі більше дітей, ніж іноземці. На сьогоднішній день в країні зареєстровано 26 тисяч дітей на усиновлення.
f_849658-11i8u.jpg
xakac.info

Україна не боїться збільшення потоку іноземних усиновлювачів через прийняття Росією «закону Діми Яковлєва», що забороняє міжнародне усиновлення. Про це на брифінгу для преси заявив уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко.

"Ми жодним чином не боїмося збільшення іноземних усиновлювачів, які приїдуть в Україну. Українське законодавство давно побудоване і спрямоване на розвиток національного усиновлення. Українське законодавство давно має цілий ряд обмежень, але вони не суперечать інтересам дитини щодо міжнародних усиновителів", - сказав він.

За його словами, в Україні існує чітка процедура усиновлення, яка передбачає пріоритетність національного усиновлення перед міжнародним, в тому числі і щодо заборони усиновлення дітей менше п'яти років іноземними усиновлювачами. Винятком є ​​лише діти, які мають тяжкі захворювання, що зупиняє українців усиновляти цю дитину. Павленко повідомив, що сьогодні зареєстровано 26 тисяч дітей на усиновлення, і з них тільки півтори тисячі дітей у віці до п'яти років.

Як поінформував Павленко, за підсумками 2012 року українці усиновили втричі більше дітей, ніж іноземці: українцями за результатами року буде усиновлено близько 2 тис. дітей, а іноземцями - близько 700.

Уповноважений глави держави підкреслив також, що позиція України щодо міждержавного усиновлення і взагалі усиновлення дітей є послідовною, передбачуваною протягом останніх років і чітко базується на конвенції ООН про права дитини - забезпеченні найвищих інтересів дитини у всіх процедурах, пов'язаних з усиновленням.

Він нагадав, що згідно з міжнародним і національним законодавством, усиновлення як процес для дитини - це право на виховання в сім'ї. Для держави - обов'язок забезпечити кожній дитині виховання в сім'ї та для батьків - кандидатів в усиновлювачі - це можливість реалізувати свій батьківський потенціал і допомогти дитині.

Як повідомлялося, президент Росії Володимир Путін підписав так званий «закон Діми Яковлєва», розроблений у відповідь на американський «акт Магнітського», який забороняє в'їзд низці російських громадян на територію Штатів.

Російські парламентарії назвали свій закон «імені Діми Яковлєва» - у пам'ять про дворічного російськоо хлопчика, який загинув у США через халатність батьків, які усиновили його.

Читайте також:

Рада Федерації РФ схвалила запровадження санкцій проти США у відповідь на «закон Магнітського»


Росія пригрозила США розривом дипвідносин через можливе розширення «списку Магнітського»

Держдума Росії прийняла відповідь на «закон Магнітського», розширивши санкції на всі країни

Росія має намір заборонити віддавати дітей на усиновлення в США

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...