Топ Новини

Ухвалу Львівської міськради про заборону продажу алкоголю виконати неможливо, - юристи

22 грудня 2011 в 09:09
Виконати ухвалу Львівської міської ради «Про обмеження роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) на території міста Львова». Хоча трохи раніше він назвав цей документ «вершиною цинізму» буде неможливо.
vino_butilka_akciz_alko.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це ZN.UA заявила начальник юридичного управління міськради Гелена Пайонкевич. За її словами, в ухвалі, яку 20 грудня підписав міський голова Андрій Садовий, закладено норми, які суперечать закону про дозвільну систему.

«Зокрема пункт про те, що Львівська міськрада видаватиме дозволи на торгівлю алкоголем, та зобов’язання департаменту економічної політики надати робочі місця людям, котрі втратять роботу у зв'язку з прийняттям зазначеної ухвали. Це не юридичний документ. Тому очікується, що прокуратура вимагатиме від міськради привести цей документ у відповідність до чинного законодавства», - пояснила Г.Пайонкевич.

Проти такого рішення міської ради категорично виступили власники кіосків, які пікетували міськраду і мало не зірвали її засідання. Але проект ухвали не сподобався й самим депутатам, що також захотіли долучитись до історичного рішення. Найактивнішими були представники партії «Свобода», які мають більшість у раді. Вони заявили, що текст команди А.Садового копіює ухвалу, прийняту в Києві, яку тепер оскаржують у судовому порядку.

Після голосування міський голова емоційно назвав цю ухвалу «вершиною цинізму». Однак пізніше заявив, що підпише її, бо торгівлю алкоголем у Львові потрібно обмежити.

У нинішній ситуації підприємці, які вважають, що ухвала ущемляє їхні права, просто зобов’язані звернутися до суду. Втім, можна бути впевненим, що вони цього не зроблять. Адже підприємці залежні від міськради, яка наступного разу може елементарно не дати їм дозвіл на оренду землі під їхніми МАФами.

Замість того, щоб податися до суду, підприємці відзначилися карнавальним протестом із картинкою для телебачення. Розрахунок на прокуратуру, яка вкотре виявить порушення у діях міськради і скасує ухвалу.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Василя Худицького «Антиалкогольна боротьба по-львівськи: «повішаний» підприємець під стінами міськради».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...