Топ Новини

Угорську мову оголосили регіональною в закарпатському місті Берегово

7 вересня 2012 в 13:30
Берегово стало першим в Україні містом, де регіональною стала інша, окрім російської, мова. З 25,5 тис. населення закарпатського міста близько половини - угорці.
beregovo.jpg
tsn.ua

Депутати Берегівської міської ради (Закарпатська область) проголосували за надання угорській мові статусу регіональної на території міста.

«На сесії міської ради 26 із 36 депутатів проголосували за надання в місті угорській мові регіонального статусу», - повідомив Берегівський міський голова Іштван Гайдош.

За його словами, відповідно до прийнятого рішення, відтепер при виготовленні бланків, штампів та печаток Берегівської міськради поруч з українською мовою будуть наноситися і написи регіональною угорською мовою.

«Відтепер поряд з державною мовою з'являться написи угорською на покажчиках, табличках, носіях візуальної реклами, розміщених на території міста. Що ж стосується володіння українською та регіональною угорською мовами, то цей критерій буде враховуватися і під час підбору кадрів в органи державної влади і місцеве самоврядування», - додав міський голова.

На сьогоднішній день кількість населення міста Берегово становить 25,5 тис. осіб з них 12 800 - угорці.

Як відомо, 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про основи державної мовної політики, що вводить офіційну двомовність в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Після цього статус регіональної російській мові надали Одеса, Севастополь, Харків, Миколаїв, Херсон, Запоріжжя, а також Одеська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Луганська і Дніпропетровська області.

Читайте також:

На Закарпатті чиновник-регіонал відмовив угорській мові в регіональному статусі: повноважень немає

У новому варіанті мовного закону немає регіональних мов

Київська влада займеться статусом російської мови у вересні

Угорці України чекають виборів, аби реалізувати закон про мови

За матеріалами: Укрінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...