Топ Новини

УЄФА зняв зі свого сайту запис про «польську окупацію Львова»

28 травня 2012 в 17:24
УЄФА на перше прохання Польщі оперативно зняв зі свого сайту інформацію про «польську окупацію Львова» в період між двома світовими війнами. Полякам не сподобалося, що їх прирівняли до фашистів і комуністів.

Польща звернулася до УЄФА з проханням змінити на офіційному сайті організації запис у колонці про історію Львова, що приймає Євро-2012, про «польську окупацію міста» до початку Другої світової війни. Про це в понеділок, 28 травня, повідомила міністр спорту і туризму Польщі Йоанна Муха.

«Ми розмовляли з паном Мартіном Калленом, який від УЄФА опікується Євро-2012, й отримали запевнення, що суперечливий запис буде змінено так швидко, як тільки це буде можливо», - наголосила міністр.

Вона пояснила, що довідкова інформація на офіційній інтернет-сторінці підготовлена працівниками УЄФА. Тому польський уряд звернувся до організації та дочірньої спілки «Євро-2012 Польща» з проханням внести відповідні зміни.

Як інформує РАР, запис про «окупацію Львова Польщею до початку Другої світової війни» викликав застереження з боку польських істориків. На їхнє переконання, цей період історії на сайті УЄФА «фактично прирівняно до гітлерівської чи радянської окупації Львова відповідно в 1941 і 1944 роках».

Зараз на сайті УЄФА у колонці про історію Львова вже зроблено зміни. Тепер там зазначається, що місто Лева було засновано королем Данилом Галицьким 1256 року. Згодом, під час панування у місті поляків, воно називалося Львів, а з 1772 по 1918 роки, під час перебування у складі Австро-угорської імперії, - Лемберг. Після Другої світової війни, як пише сайт УЄФА, Львів опинився у складі УРСР. ! Zn

Читайте також:

УЄФА не буде втручатися в політику Україна

УЄФА не зміг проігнорувати стурбованість європейських політиків ситуацією в Україні


У Львові відкрили новий термінал аеропорту


На Євро-2012 будуть відстежувати і припиняти расистські речівки

За матеріалами: Укрінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...