Топ Новини

УАПЦ вирішила припинити перемовини з УПЦ КП

10 лютого 2012 в 09:01
УАПЦ вирішила припинити будь-яке спілкування з представниками УПЦ КП. На думку першоієрарха УАПЦ Мефодія, УПЦ КП є «політичною організацією, а її патріарх - політикан».
1256227807_normal_synod-18-03-08.jpg
religion.in.ua

Після засідання собору Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) ієрархи церкви вирішили перервати будь-яке спілкування з керівництвом Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) щодо об'єднання в єдину церкву.

«Ми сподівалися на братський діалог, а прихильники УПЦ КП, наприклад в Івано-Франківську, у цей час розповсюджували листівки із закликами до священиків УАПЦ не слухати своїх архієреїв і переходити до Філарета», - повідомив першоієрарх УАПЦ Мефодій, пише «КоммерсантЪ-Украина».

На його думку, УПЦ КП є «політичною організацією, а її патріарх - політикан».

"Філарет перебуває за межами канонічного православ'я і нас тягне туди ж - туди, де церква буде гнити", - сказав Мефодій.

В УПЦ КП заяви митрополита Мефодія викликали обурення.

«В УПЦ КП зовсім інші настрої. Наша церква єдина, і переходити в УАПЦ ніхто, звичайно ж, не буде», - запевнив секретар Священного синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря).

Слова митрополита Мефодія про неканонічність патріарха Філарета викликали в УПЦ КП особливе здивування.

«Якщо вони мислять категоріями Москви, в якій вважають, що Філарет - не патріарх, а відданий анафемі мирянин, то тоді вони самі у кращому випадку - заборонені у служінні священики Московського патріархату, а в гіршому - прості миряни. Мефодій же - ніякий не митрополит, а заборонений у служінні протоієрей Валерій Кудряков», - пояснив архієпископ Євстратій (Зоря).

За його словами, УПЦ КП продовжить діалог з окремими єпископами та священиками УАПЦ, охочими об'єднатися.

Нагадаємо, перемовний процес між церквами розпочався 14 вересня 2011 року, після зустрічі їхніх предстоятелів - патріарха УПЦ КП Філарета (Денисенка) і глави УАПЦ митрополита Мефодія (Кудрякова). Вони домовилися сформувати комісію, яка працюватиме над об'єднанням церков. Однак незабаром представники УПЦ КП заявили про припинення діалогу, оскільки керівництво УАПЦ висунуло в якості обов'язкової умови для продовження перемовин відставку патріарха Філарета.

Зазначимо, що патріархи чотирьох найстаріших церков світу та предстоятель автокефальної Церкви Кіпра підтвердили, що Україна - не канонічна територія Російської православної церкви.

Читайте також:

Філарет: Московський патріархат хоче знищити Київський за допомогою української влади

УПЦ КП скаржиться на рейдерство з боку УПЦ МП

Патріарх Філарет пообіцяв підтримувати патріотичні і демократичні сили

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...