Топ Новини

У жителя Європи в 19 разів більше шансів загинути при теракті, ніж в американця

4 грудня 2012 в 15:04
Несподівані висновки містить нова доповідь про терористичну небезпеку у світі. Як з'ясувалося, більшість терактів у США здійснюють зовсім не ісламісти, а екологи та противники абортів.
burning_car_terakt_avto.jpg
unodc.org

Ризик загинути при теракті у Західній Європі набагато вища, ніж у США. Такі висновки містяться в доповіді про терористичну небезпеку у світі за 10 років (Global Terrorism Index), опублікованій австралійським Інститутом економіки та миру.

За даними експертів, які проаналізували рівень терору у 158 країнах світу з вересня 2001 року по вересень 2011-го, після терактів 11 вересня 2001 року Північна Америка була найбезпечнішим регіоном у світі.

За досліджуваний період у США відбулося 127 терактів, у яких загинули 23 людини. Причому більшість з них були здійснені зовсім не ісламськими фанатиками, а захисниками навколишнього середовища і тварин, а також активістами, які виступають проти абортів. Менше трьох відсотків терактів були пов'язані з «Аль-Каїдою».

Тим часом у Західній Європі за десять років відбулося 910 терактів, які спричинили 439 смертей, у тому числі 236 - в одній Великобританії. У минулому році Великобританія зайняла 28-ме місце у списку найбільш небезпечних країн світу, і третє місце після Греції та Норвегії - у списку найбільш схильних до ризику країн у цьому регіоні.

Автори доповіді дійшли висновку про те, що у середнього західноєвропейця, таким чином, в 19 разів більше шансів загинути при теракті, ніж в американця.

«Різниця між західною Європою і США просто разюча. Ми так часто чуємо про насильство всіх видів і про окремі випадки терору у США. Але в Європі не говорять про десятки дрібних інцидентів, тільки про великі серйозні теракти», - пояснив в. о. директора Інституту, його засновник Стів Кіллелеа.

Дослідження також показало, що смертність від терактів у світі з 2002-го до 2007-го (найкривавіший рік в Іраку) значно зросла, але до минулого року трохи знизилася - до рівня 2006 року. З 2002 по 2011 роки понад третини жертв терору у світі були іракцями. На Пакистан, Індію та Афганістан припадає в середньому по 10% усіх терактів в світі. Таїланд, Філіппіни і Росія зібрали середні 4%.

Відзначимо, що зі 158 країн лише у 31 за ці десять років не відбулося жодного теракту. У своєму дослідженні вчені спиралися на базу даних Університету штату Меріленд (США), який з 1970 року фіксує всі теракти.

Читайте також:

У Норвегії вперше оприлюднено повне відео теракту Брейвіка в Осло

Янукович підписав указ про посилення боротьби з тероризмом

В ООН заявили, що Facebook все частіше використовують для вербування терористів

«Аль-Каїда» створила «людину-бомбу», стверджують ЗМІ

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...