Топ Новини

У Тернопільській області закривають школи

23 травня 2011 в 11:53
У Тернопільській області через брак коштів та зменшення кількості учнів закривають школи.
biblioteka_deti_043.jpg
Товстиженко Андрій, ZN.UA

«Утримання малокомплектних шкіл – це дороге задоволення. Як для області, так і держави загалом. Наприклад, у сільських школах Тернопільщини один учень став обходитися державі у 10-12 тисяч гривень, тоді як у місті Тернополі – в межах двохтисяч», - заявив журналістам начальник управління освіти Тернопільської облдержадміністрації Іван Запорожан, передає кореспондент ZN.UA.

При цьому він не зміг назвати кількість та адреси шкіл, якіз 1 вересня цього року та внаступні роки будуть закриті. Хоча освітяни та батьки дітей в різних районах не приховують стурбованості, що такі плани існують.І.Запорожан лише запевнив, щоці процеси відбуватимуться за згодою громад.

Вже в цьому році через відсутність учнів закрито одну початкову школу в Гусятинському районі і тимчасово призупинили діяльність чотири початкові школи в різних районах.

Пояснення – складна демографічна ситуація. В останні роки в області щороку на 4,5 – 6 тисяч зменшується кількість учнів і, відповідно, наповнюваність класів. 91 із 231 початкових шкіл області мають менше 10 учнів, 45 із 343 шкіл «девятирічок» – менше 40 учнів та 33 із 299 одинадцятирічних шкіл – менше 100.

Працевлаштування звільнених у зв’язку із ліквідацією чи припиненням діяльності шкіл керівництво області покладає на районні органи влади. Немає і особливих перспектив із підвозом учнів, які перейдуть в інші школи. На сьогодні в області потрібно ще 56 шкільних автобусів. А в держбюджеті за цією програмою регіон цього року отримає лише вісім.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...