У школах стрімко зростає кількість «липових» медалістів

15 червня 2012 в 11:55
Якщо порівняти кількість медалістів цього року з відповідним показником за 2008/2009 навчальний рік, то побачимо, що кількість відмінників подвоїлася. Разом з тим навряд чи не кожен, хто має хоча б найменший стосунок до «медального урожаю», розуміє, що переважна більшість золотих і срібних відзнак - «липові».
shkola.jpg
mia.ulmic.ru

За результатами 2011/2012 навчального року в Україні майже 23 тисячі учнів отримали золоті та срібні медалі за успіхи в навчанні. Інакше кажучи, з медаллю - кожен десятий-одинадцятий випускник, а в деяких областях навіть кожен восьмий, а то і сьомий.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук.
 
«За останні два роки кількість випускників шкіл, які отримали відзнаки за результатами навчання, збільшилася майже вдвічі. Водночас чи не кожен, хто має хоча б найменший стосунок до «медального урожаю», розуміє, що переважна більшість золотих і срібних відзнак — липові», - зазначив Лікарчук..
 
Про це красномовно свідчать цифри. Якщо порівняти кількість медалістів цього року з відповідним показником за 2008/2009 навчальний рік, то побачимо, що кількість відмінників подвоїлася.
 
Пояснюється це просто - у 2010 році Міністерство освіти і науки запровадило порядок, за яким під час вступу до вищих навчальних закладів почав ураховуватися середній бал атестату про загальну середню освіту. І, якщо новоспечений випускник має медаль, то зрозуміло, що оцінки в його атестаті — щонайкращі. Відповідно, й середній бал, який необхідно надати приймальній комісії університету, буде високим. А тому такий абітурієнт матиме переваги перед тими, хто медалі не здобув. 
 
«Дарма, що ні золота, ні срібна медаль в українських умовах давно не є показниками реального рівня знань та ставлення до навчання більшості молодих людей, які їх отримують. Це підтвердилося на торішньому зовнішньому незалежному оцінюванні, коли чи не кожний другий медаленосець отримав за тестування менше 160 балів», - пише Лікарчук.
 
«До речі, у школі часів СРСР, звідки до нас і перейшла практика нагородження медалями, ситуація була зовсім іншою. Так, кількість нагороджених золотими та срібними медалями після закінчення загальноосвітніх навчальних закладів становила від 1 до 1,8%  від загальної кількості випускників», - зазначив він.
 
Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Ігоря Лікарчука «Липовий присмак медального золота».
 
Читайте також:
 
 
 
 
 
За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...